Licensed to JBAC Timers - Contractor License

                                        HY-TEK's Meet Manager 1/3/2016 02:42 PM

                       Monmouth County Relays - 1/3/2016                       

                          John Bennett Indoor Complex                          

                                    Results                                    

 

Girls 4x200 Meter Relay Varsity

===================================================================================

    School                                               Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

Finals

  1 Neptune  'A'                                                 1:50.75   1  10   

     1) Michael, Kenneithshia           2) Odejobi, Aisha                 

     3) Wesley, Qadirah                 4) Holland, Trinity               

  2 Matawan  'A'                                                 1:51.83   1   8   

     1) Davis, Taylor                   2) Cross, Darielle                

     3) Anderson, Samantha              4) Largie, Delaena                

  3 Rumson Fair Haven  'A'                                       1:53.14   1   6   

     1) MacGillis, Megan                2) Hofferber, Grace               

     3) Boak, Emily                     4) Burns, Emily                   

  4 Red Bank Catholic  'A'                                       1:53.41   1   4   

     1) Collins, Abby                   2) Friend, Carley                 

     3) King, Shavianah                 4) Spallanzani, Sam               

  5 Marlboro  'A'                                                1:54.25   1   2   

     1) Zhou, Alicia                    2) Mullan, Briana                 

     3) Khizir, Labeeqa                 4) Spano, Danielle                

  6 Colts Neck HS  'A'                                           1:54.35   2   1   

     1) Elice, Sarah                    2) Luongo, Brianna                

     3) Saffaye, Julia                  4) Niedzielski, Taylor            

  7 Holmdel  'A'                                                 1:54.76   1 

     1) Moryta, Sam                     2) LaBarca, Erica                 

     3) Ratkoski, Jaimee                4) Yonclas, Keira                 

  8 Howell  'A'                                                  1:55.44   2 

     1) Baker, Alanna                   2) Kern, Rachel                   

     3) DeSanto, Jade                   4) Caufield, Victoria             

  9 Middletown South  'A'                                        1:57.52   3 

     1) Evarts, Tatum                   2) Sundt, Christina               

     3) McCarthy, Danielle              4) Gallitelli, Gianna             

 10 Freehold Township High School  'A'                           1:57.67   3 

     1) Tanner, Hailey                  2) Parillo, Victoria              

     3) Feola, Caroline                 4) Maragoto, Giselle              

 11 Shore Regional H.S.  'A'                                     1:58.21   2 

     1) Stephens, Katherine             2) Quill, Megan                   

     3) Damiano, Aleka                  4) Fontana, Amanda                

 12 Wall High School  'A'                                        1:58.43   3 

     1) Hand, Katrina                   2) Gammer, Marissa                

     3) Koval, Mikayla                  4) Layton, Carley                 

 13 Freehold Boro  'A'                                           1:58.89   3 

     1) Chinedu, Nwaneka                2) White, Quajanay                

     3) Pianko, Katelyn                 4) Chinedu, Chisom                

 14 Middletown North High School  'A'                            2:00.25   2 

     1) Chenoweth, Delaney              2) Long, Rebecca                  

     3) Mascone, Elizabeth              4) Harmon, Kaleigh                

 15 Ocean Twp  'A'                                               2:00.57   2 

     1) Beisswanger, Maggie             2) Beisswanger, Katie             

     3) Jung, Grace                     4) Kennedy, Devyn                 

 16 Raritan  'A'                                                 2:02.65   3 

     1) Stiffler, Julia                 2) Yascur, Jenna                  

     3) Trumpfeller, Francesca          4) Mir, Colette                   

 17 Manalapan High School  'A'                                   2:04.21   2 

     1) Baker, Veronica                 2) Czajkowski, Ania               

     3) Vanasco, Stephanie              4) Esposito, Ava                  

 18 Manasquan High School  'A'                                   2:04.41   4 

     1) Gladden, Lindsey                2) Petrosini, Grace               

     3) Farneti, Gabriella              4) Cobb, Megan                    

 19 Red Bank Regional High School  'A'                           2:07.56   4 

     1) Crocker, Nia                    2) Byron, Mickayla                

     3) Patterson, Kathleen             4) Kelly, Erin                    

 20 Ranney School  'A'                                           2:12.86   4 

     1) Klayman, Niya                   2) Awad, Sarah                    

     3) Lombardi, Lombardi              4) Dookie, Athena                 

 

Girls 4x400 Meter Relay Varsity

===================================================================================

    School                                               Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Rumson Fair Haven  'A'                                       4:16.83   2  10   

     1) MacGillis, Megan                2) Hofferber, Grace               

     3) MacGillis, Kaitlyn              4) Steinhacker, Morgan            

  2 Howell  'A'                                                  4:19.62   2   8   

     1) Baker, Alanna                   2) Barreto, Megan                 

     3) Verdoni, Amanda                 4) Caufield, Victoria             

  3 Red Bank Catholic  'A'                                       4:25.01   2   6   

     1) Spallanzani, Sam                2) King, Shavianah                

     3) LoVarco, Francesca              4) Collins, Abby                  

  4 Shore Regional H.S.  'A'                                     4:28.79   2   4   

     1) George, Mary Kate               2) Mazzella, Frances              

     3) Hellmers, Meaghan               4) George, Sarah                  

  5 Colts Neck HS  'A'                                           4:32.21   1   2   

     1) O'Horo, Stephanie               2) Giannattasio, Raeann           

     3) Balzotti, Katrina               4) Niedzielski, Taylor            

  6 Freehold Boro  'A'                                           4:35.77   1   1   

     1) Tashian, Laura                  2) Chinedu, Tochi                 

     3) Pianko, Katelyn                 4) Ciccarone, Kathleen            

  7 Raritan  'A'                                                 4:37.39   2 

     1) Moreno, Devon                   2) Dalmau, Natalie                

     3) Yascur, Jenna                   4) Boese, Megan                   

  8 Middletown South  'A'                                        4:38.97   1 

     1) Evarts, Tatum                   2) Gallitelli, Gianna             

     3) Campanale, Gianna               4) Nilson, Jenn                   

  9 Wall High School  'A'                                        4:46.48   1 

     1) Abrecht, Grace                  2) Hand, Erika                    

     3) McCarthy, Holly                 4) Koval, Mikayla                 

 10 Neptune  'A'                                                 4:49.26   2 

     1) Odejobi, Aisha                  2) Michael, Kenneithshia          

     3) Wesley, Qadirah                 4) Holland, Trinity               

 

Girls 4x800 Meter Relay Varsity

================================================================================

    School                                               Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Rumson Fair Haven  'A'                                       9:58.55   10   

     1) Hofferber, Brittany             2) MacGillis, Kaitlyn             

     3) Ley, Rebecca                    4) Steinhacker, Morgan            

  2 Red Bank Catholic  'A'                                       9:59.32    8   

     1) Ferrigine, Gabrilella           2) Ryan, Tara                     

     3) Cronk, Megan                    4) McNally, Shayne                

  3 Shore Regional H.S.  'A'                                    10:12.31    6   

     1) Birdsall, Casey                 2) Mazzella, Frances              

     3) Hellmers, Meaghan               4) George, Sarah                  

  4 Middletown South  'A'                                       10:16.76    4   

     1) Brand, Madison                  2) Tota, Delia                    

     3) Hutson, Rachel                  4) Spencer, Kathryn               

  5 Middletown North High School  'A'                           10:29.10    2   

     1) McGregor, Ava                   2) Powers, Kerri                  

     3) Clark, Lina                     4) Fitzgerald, Kerrin             

  6 Marlboro  'A'                                               10:37.65    1   

     1) Nabousli, Amar                  2) Liu, Emily                     

     3) Daum, Gabrielle                 4) Paziewska, Anna                

  7 Matawan  'A'                                                10:38.12  

     1) Veliz, Daniella                 2) Ferrara, Amanda                

     3) Ongsiako, Rica                  4) Wilson, Kira                   

  8 Monmouth Regional High School  'A'                          10:45.76  

     1) Stone, Amanda                   2) Pszeniczny, Jessica            

     3) Minue, Heather                  4) Molloy, Kristen                

  9 Red Bank Regional High School  'A'                          10:48.72  

     1) Torres, Edith                   2) O'Donnell, Heather             

     3) Mooney, Cameo                   4) Haynes, Kristen                

 10 Holmdel  'A'                                                11:20.79  

     1) hua, rachel                     2) Cooper, Emerson                

     3) Buzzerio, Catherine             4) iturbe, ikelle                 

 11 Freehold Boro  'A'                                          11:44.81  

     1) Castles, Nicole                 2) Gutcho, Jenna                  

     3) Loftus, Jaclyn                  4) Shah, Shivani                  

 12 Raritan  'A'                                                12:00.52  

     1) Powers, Molly                   2) DeVirgilio, Olivia             

     3) McAree, Samantha                4) Murphy, Laura                  

 

Girls 1600 Sprint Medley Varsity

===================================================================================

    School                                               Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Matawan  'A'                                                 4:19.28   1  10   

     1) Davis, Taylor                   2) Cross, Darielle                

     3) Veliz, Daniella                 4) Anderson, Samantha             

  2 Red Bank Catholic  'A'                                       4:22.94   1   8   

     1) Collins, Abby                   2) Spallanzani, Sam               

     3) Friend, Carley                  4) Ferrigine, Gabrilella          

  3 Rumson Fair Haven  'A'                                       4:27.87   1   6   

     1) Burns, Emily                    2) Jennings, Maggie               

     3) MacGillis, Kaitlyn              4) Steinhacker, Morgan            

  4 Middletown North High School  'A'                            4:29.81   1   4   

     1) Chenoweth, Delaney              2) Pfleger, Kayla                 

     3) McGregor, Ava                   4) Powers, Kerri                  

  5 Freehold Township High School  'A'                           4:31.81   2   2   

     1) Maragoto, Giselle               2) Parillo, Victoria              

     3) Tanner, Hailey                  4) Bertscha, Erin                 

  6 Ocean Twp  'A'                                               4:33.60   2   1   

     1) Kennedy, Devyn                  2) Jung, Grace                    

     3) Hurley, Skyler                  4) Cholak, Michela                

  7 Marlboro  'A'                                                4:34.33   1 

     1) Zhou, Alicia                    2) Spano, Danielle                

     3) Khizir, Labeeqa                 4) Mullan, Briana                 

  8 Manalapan High School  'A'                                   4:38.29   1 

     1) Czajkowski, Ania                2) Marrero, Camila                

     3) Baker, Veronica                 4) Nealon, Kiera                  

  9 Middletown South  'A'                                        4:41.97   2 

     1) Deus, Nicole                    2) Tregelles, Jennifer            

     3) Campanale, Gianna               4) Hayes, Megan                   

 10 Shore Regional H.S.  'A'                                     4:42.43   2 

     1) Fontana, Amanda                 2) Quill, Megan                   

     3) George, Mary Kate               4) Birdsall, Casey                

 11 Raritan  'A'                                                 4:44.43   2 

     1) Moreno, Devon                   2) Murray, Kelsey                 

     3) Dalmau, Natalie                 4) Boese, Megan                   

 12 Manasquan High School  'A'                                   4:45.40   3 

     1) Puma, Tarry                     2) Lange, Kristin                 

     3) Cobb, Megan                     4) Nielsen, Brona                 

 13 Holmdel  'A'                                                 4:46.03   3 

     1) Yonclas, Keira                  2) Montella, Julianna             

     3) DeSario, Anna                   4) Moryta, Sam                    

 14 Freehold Boro  'A'                                           4:51.00   3 

     1) White, Quajanay                 2) Fioto, Samantha                

     3) Chinedu, Tochi                  4) Shah, Shivani                  

 15 Colts Neck HS  'A'                                           4:57.80   3 

     1) Saffaye, Julia                  2) Lind, Bella                    

     3) Luongo, Brianna                 4) O'Horo, Elizabeth              

 16 Wall High School  'A'                                        5:02.35   3 

     1) Gammer, Marissa                 2) Hand, Katrina                  

     3) Layton, Carley                  4) McCarthy, Holly                

 17 Neptune  'A'                                                 5:20.53   2 

     1) Paul, Frantzcia                 2) Coy, Izjannai                  

     3) Brown, Shania                   4) Lopez, Essence                 

 

Girls Distance Medley Varsity

================================================================================

    School                                               Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Rumson Fair Haven  'A'                                      12:21.71   10   

     1) Ley, Rebecca                    2) Hofferber, Brittany            

     3) Rowland, Melissa                4) Nelson, Sarah                  

  2 Red Bank Catholic  'A'                                      12:45.08    8   

     1) Cangialosi, Julia               2) McNally, Shayne                

     3) Cronk, Megan                    4) O'Hare, Caitlin                

  3 Colts Neck HS  'A'                                          12:45.58    6   

     1) O'Horo, Stephanie               2) Giannattasio, Raeann           

     3) Elice, Sarah                    4) Megerle, Coleen                

  4 Middletown South  'A'                                       12:57.22    4   

     1) Hutson, Rachel                  2) Spencer, Kathryn               

     3) Brand, Madison                  4) Tota, Delia                    

  5 Monmouth Regional High School  'A'                          12:58.26    2   

     1) Ragenklint, Samantha            2) Todd, Mackenzie                

     3) Maxton, Olivia                  4) DeVito, Gabby                  

  6 Howell  'A'                                                 13:26.95    1   

     1) Barreto, Megan                  2) Caufield, Victoria             

     3) Verdoni, Amanda                 4) Hayes, Niamh                   

  7 Middletown North High School  'A'                           13:30.00  

     1) Lichtenstein, Colette           2) Mascone, Elizabeth             

     3) Mackay, Caitlin                 4) Falk, Emma                     

  8 Red Bank Regional High School  'A'                          13:37.87  

     1) Torres, Edith                   2) Crocker, Nia                   

     3) Haynes, Kristen                 4) O'Donnell, Heather             

  9 Marlboro  'A'                                               14:08.39  

     1) Nabousli, Amar                  2) Liu, Emily                     

     3) Daum, Gabrielle                 4) Paziewska, Anna                

 10 Holmdel  'A'                                                14:18.66  

     1) hua, rachel                     2) DeSario, Anna                  

     3) Cooper, Emerson                 4) Buzzerio, Catherine            

 11 Shore Regional H.S.  'A'                                    14:18.76  

     1) Rafael, Ivette                  2) Damiano, Aleka                 

     3) Costello, Alyssa                4) Maita, Julianna                

 12 Freehold Boro  'A'                                          14:37.59  

     1) Rao, Rashmi                     2) Pianko, Jessica                

     3) Gutcho, Jenna                   4) Loftus, Jaclyn                 

 13 Wall High School  'A'                                       15:39.23  

     1) Maywalt, Emma                   2) Cassidy, Grace                 

     3) Cummings, McKenna               4) Flynn, Erin                    

 

Girls Meter Shuttle Hurdle Varsity

===================================================================================

    School                                               Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Matawan  'A'                                                   35.68   1  10   

     1) Davis, Taylor                   2) Cross, Darielle                

     3) Ellison, Emma                   4) Largie, Delaena                

  2 Rumson Fair Haven  'A'                                         35.76   1   8   

     1) Jennings, Maggie                2) Clark, Caitie                  

     3) Jamin, Grace                    4) Boak, Emily                    

  3 Freehold Boro  'A'                                             36.15   1   6   

     1) Miller, Nicole                  2) Chinedu, Chisom                

     3) Tashian, Laura                  4) Fioto, Samantha                

  4 Manasquan High School  'A'                                     38.32   3   4   

     1) Petrosini, Grace                2) Cobb, Megan                    

     3) Farneti, Gabriella              4) Puma, Tarry                    

  5 Raritan  'A'                                                   38.95   1   2   

     1) Holtz, Kaitlyn                  2) Moreno, Devon                  

     3) Dalmau, Natalie                 4) Stiffler, Julia                

  6 Marlboro  'A'                                                  38.98   2   1   

     1) Zhou, Alicia                    2) Handel, Christy Rose           

     3) Funt, Elizaveta                 4) Newman, Lauren                 

  7 Holmdel  'A'                                                   40.07   2 

     1) Pinnero, Isabella (keesh)       2) Ciervo, Samantha               

     3) Hall, Julia                     4) Jaroszewski, Eva               

  8 Ocean Twp  'A'                                                 40.71   2 

     1) Maxwell, Sydney                 2) Chomsky, Alison                

     3) Ritorto, Victorio               4) Hurley, Skyler                 

  9 Shore Regional H.S.  'A'                                       40.94   3 

     1) Harrigan, Lauren                2) Jarvis, Sasha                  

     3) Lyons, Brooke                   4) Bernardes, Sarah               

 

Girls High Jump Relay Varsity

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Pfleger, Kayla               Middletown North                5-02.00  

  2 Riley, Kassie                Red Bank Catholi                5-00.00  

  3 Petruch, Alexandra           Freehold Twp                    4-10.00    5   

  3 Ciccarone, Kathleen          Freehold Boro                   4-10.00    4   

  5 Kiley, Hannah                Freehold Twp                    4-08.00    5   

  5 Oshiyemi, Shade              Neptune                         4-08.00  

  5 Hand, Katrina                Wall                            4-08.00    0.50

  8 Chinedu, Nwaneka             Freehold Boro                   4-06.00    4   

  8 Hurley, Skyler               Ocean Twp                       4-06.00    2.50

  8 Campanale, Gianna            Middletown South                4-06.00    2.50

  8 Handel, Christy Rose         Marlboro                        4-06.00  

 12 Coil, Natalie                Howell                          4-04.00    0.50

 12 Crocker, Nia                 Rbr                             4-04.00    0.50

 12 Ternosky, Janessa            Howell                          4-04.00    0.50

 12 Nijnens, Julia               Rbr                             4-04.00    0.50

 12 Cuervo, Gianna               Middletown South                4-04.00    2.50

 12 Dalton, Julia                Colts Neck                      4-04.00  

 12 Yascur, Jenna                Raritan                         4-04.00  

 12 Maxwell, Sydney              Ocean Twp                       4-04.00    2.50

 20 Luongo, Brianna              Colts Neck                      4-00.00  

 20 Hand, Erika                  Wall                            4-00.00    0.50

 -- Grover, Madison              Red Bank Catholi                     NH  

 -- Connelly, Hayley             Raritan                              NH  

 -- Mascone, Elizabeth           Middletown North                     NH  

 -- Paziewska, Anna              Marlboro                             NH  

 

Girls Pole Vault Relay Varsity

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Yonclas, Keira               Holmdel                        10-06.00    8   

  2 Zhou, Alicia                 Marlboro                        9-06.00    6   

  3 Holtz, Kaitlyn               Raritan                         8-00.00    5   

  3 Viggiano, Isabella           Matawan                         8-00.00    3   

  3 Boak, Emily                  Rfh                             8-00.00    3   

  6 Pacheco, Katy                Middletown North                7-00.00    1   

  6 Holtz, Lauren                Raritan                         7-00.00    5   

 -- Kearns, Danielle             Middletown North                     NH  

 -- Devlin, Campbell             Rfh                                  NH  

 -- Handel, Christy Rose         Marlboro                             NH  

 -- Pinnero, Isabella (keesh     Holmdel                              NH  

 -- Cross, Darielle              Matawan                              NH  

 

Girls Shot Put Relay Varsity

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Jules, Fidele                Red Bank Catholi               38-10.50    0.50

  2 Bock, Stephanie              Howell                         37-10.75    5   

  3 Juntunen, Baye               Raritan                        36-09.00    4   

  4 Gyles, Antoinette            Marlboro                       35-00.25    2   

  5 Panasuk, Alexandra           Wall                           33-00.50  

  6 Richard, Mackenzie           Howell                         33-00.00    5   

  7 Vasen, Emma                  Ocean Twp                      32-07.00    3   

  8 Johnson, Sallie              Monmouth                       32-04.00  

  9 Ramos, Roxanne               Matawan                        31-08.75    1   

 10 Wellauer, Kendall            Middletown South               31-02.25  

 11 Millicker, Elizabeth         Middletown North               30-09.25  

 12 Chomsky, Alison              Ocean Twp                      30-05.50    3   

 13 West, Gianna                 Matawan                        28-10.50    1   

 14 Juntunen, Jenna              Raritan                        28-07.75    4   

 15 Mimes, Star                  Long Branch                    26-04.00  

 16 Maya, Kaylee                 Marlboro                       26-00.50    2   

 17 Johnson, Dajah               Long Branch                    25-10.50  

 18 Caldwell, Alexis             Asbury Park                    25-07.00  

 19 Sims, Cierra                 Freehold Boro                  25-06.50  

 20 Grillo, Cathrine             Colts Neck                     25-05.50  

 20 Stachelek, Emilia            Monmouth                       25-05.50  

 22 Bryan, Courtney              Rfh                            24-10.00  

 23 Solla, Gillian               Freehold Twp                   24-08.75  

 24 Setteducato, Ava             Wall                           24-06.50  

 25 Shehadeh, Zeinab             Freehold Twp                   24-05.25  

 26 Forte, Sinclaire             Middletown North               23-11.50  

 27 Wegener, Alexa               Freehold Boro                  23-09.25  

 28 Carl, Alana                  Colts Neck                     23-09.00  

 29 LePage, Madeline             Rfh                            22-06.75  

 30 Reng, Shannon                Red Bank Catholi               21-02.25    0.50

 31 Whelan, Delaney              Middletown South               20-03.00  

 32 Reeves, Janasia              Asbury Park                    18-11.75  

 

Girls 4x200 Meter Relay Junior Varsity

============================================================================

    School                                               Seed     Finals  H#

============================================================================

  1 Neptune  'A'                                                 2:01.25   1 

     1) Brown, Shania                   2) Oshiyemi, Shade                

     3) Jones, N'Kiyah                  4) Paul, Frantzcia                

  2 Rumson Fair Haven  'A'                                       2:01.68   1 

     1) Sacco, Emma                     2) Kontometros, Rachel            

     3) Orr, Maddie                     4) Gill, Emma                     

  3 Colts Neck HS  'B'                                           2:01.68   1 

     1) Lind, Bella                     2) Balzotti, Katrina              

     3) Grillo, Cathrine                4) DeMartinis, Skylar             

  4 Middletown South  'A'                                        2:03.33   2 

     1) Massell, Grace                  2) Montes, Roberta                

     3) Ostermiller, Mya                4) Nilson, Jenn                   

  5 Rumson Fair Haven  'B'                                       2:03.72   2 

     1) Taylor, Madison                 2) O'Day, Taylor                  

     3) Karagjozi, Grace                4) Elderhorst, Dana               

  6 Red Bank Catholic  'A'                                       2:05.02   2 

     1) LoVarco, Francesca              2) Gardiner, Lily                 

     3) Grover, Madison                 4) Pipas, Grace                   

  7 Ocean Twp  'A'                                               2:05.21   3 

     1) Epstein, Joey                   2) Canale, Gianna                 

     3) Ritorto, Victorio               4) Snyder, Jaaclyn                

  8 Holmdel  'A'                                                 2:06.18   1 

     1) dimino, corrine                 2) Erakin, Erin                   

     3) Thakker, Cassandra              4) volpicella, samantha           

  9 Howell  'A'                                                  2:07.71   2 

     1) Ternosky, Janessa               2) Arrigo, Christina              

     3) Caldevilla, Nicole              4) Cincotta, Emily                

 10 Shore Regional H.S.  'A'                                     2:07.95   3 

     1) Moore, Meghan                   2) Moore, Kelsey                  

     3) Cantaffa, Talia                 4) Jarvis, Sasha                  

 11 Neptune  'B'                                                 2:09.33   1 

     1) Robinson, Kaerra                2) Williams, Nia                  

     3) Jones, Jaydene                  4) Martinez, Angie                

 12 Manasquan High School  'A'                                   2:10.01   3 

     1) Lange, Kristin                  2) McGowan, Haleigh               

     3) Burtnick, Emily                 4) Mahoney, Fionna                

 13 Freehold Township High School  'A'                           2:10.38   4 

     1) Zonis, Emily                    2) Huang, Joyce                   

     3) Angiolini, Ashley               4) Sarubbi, Amanda                

 14 Freehold Boro  'A'                                           2:10.43   3 

     1) Cirillo, Madison                2) Nowicki, Madison               

     3) Pianko, Jessica                 4) Thorat, Ashlesha               

 15 Middletown North High School  'B'                            2:10.50   5 

     1) Bartels, Kiera                  2) Ferris, Samantha               

     3) Kanach, Samantha                4) Angelucci, Meghan              

 16 Rumson Fair Haven  'C'                                       2:11.31   3 

     1)                                 2) Hubler, Julianna               

     3) Higgins, Laura                  4) Snodgrass, Anna                

 17 Middletown South  'B'                                        2:11.32   3 

     1) Murphy, Sara                    2) Horn, Natalie                  

     3) Shah, Maya                      4) Osborne, Morgan                

 18 Middletown North High School  'A'                            2:11.77   5 

     1) Kline, Alyssa                   2) Wiegers, Krista                

     3) Weigel, Abigail                 4) Wilkins, Dyani                 

 19 Monmouth Regional High School  'A'                           2:13.24   1 

     1) Brewton, Cayla                  2) Diedrichsen, Erica             

     3) Diaz, Cindy                     4) Arnao, Lauren                  

 20 Middletown South  'D'                                        2:15.86   4 

     1) Yavorsky, Jillian               2) Sullivan, Ciara                

     3) Guerrera, Cassie                4) Buckley, Jillian               

 21 Red Bank Catholic  'B'                                       2:17.52   4 

     1) Bates, Kerry                    2) Reverendo, Carolyn             

     3) Zupko, Samantha                 4) Madden, Allison                

 22 Rumson Fair Haven  'D'                                       2:17.82   4 

     1) Sullivan, Elizabeth             2) Morris, Annabel                

     3) Caetano, Victoria               4) McGuigan, Maddie               

 23 Shore Regional H.S.  'B'                                     2:17.86   4 

     1) Schnappauf, Georgi              2) Fishkin, Colette               

     3) Gomez, Kristen                  4) Lopes, Carla                   

 24 Middletown South  'C'                                        2:17.95   4 

     1) Sporer, Nicholle                2) Iannone, Ruby                  

     3) Abate, Nina                     4) Laurence, Melissa              

 25 Middletown South  'E'                                        2:18.32   5 

     1) Meahan, Mallory                 2) Walsh, Erin                    

     3) Messina, Samantha               4) Sarullo, Reese                 

 26 Wall High School  'A'                                        2:18.65   5 

     1) Meikle, Lyndsey                 2) Perrelli, Hannah               

     3) Kettyle, Alexandra              4) Diaz, Jessica                  

 27 Manasquan High School  'B'                                   2:20.25   5 

     1) Smith, Natalie                  2) Kowalcyk, Emma                 

     3) Lynch, Sara                     4) McLaughlin, Maeve              

 28 Colts Neck HS  'C'                                           2:20.85   2 

     1) Mancini, Mya                    2) Sammarco, Erica                

     3) Largey, Alexandra               4) Lee, Nina                      

 29 Long Branch  'A'                                             2:23.83   2 

     1) Cooper, Katira                  2) Johnson, Dajah                 

     3) Perez, Abigail                  4) Sanchez, Diana                 

 30 Wall High School  'B'                                        2:27.14   5 

     1) Aguayo, Gabriella               2) Kiewe, Cailyn                  

     3) Ward, Juliana                   4) Cassidy, Grace                 

 

Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity

============================================================================

    School                                               Seed     Finals  H#

============================================================================

  1 Middletown South  'A'                                        4:36.71   1 

     1) Deus, Nicole                    2) Addario, Shannon               

     3) Shay, Kathleen                  4) Kratka, Catherine              

  2 Rumson Fair Haven  'A'                                       4:39.61   1 

     1) Orr, Maddie                     2) Karagjozi, Grace               

     3) Devlin, Campbell                4) Jamin, Grace                   

  3 Middletown South  'C'                                        4:43.67   2 

     1) Sundt, Christina                2) Hayes, Megan                   

     3) Massell, Grace                  4) Shah, Maya                     

  4 Middletown North High School  'A'                            4:43.97   1 

     1) Rivera, Gabriella               2) Long, Rebecca                  

     3) Harmon, Kaleigh                 4) Bastardi, Alex                 

  5 Middletown South  'B'                                        4:44.15   2 

     1) Smith, Danielle                 2) Bizzoso, Tess                  

     3) Burns, Emily                    4) Horn, Michelle                 

  6 Matawan  'A'                                                 4:47.14   2 

     1) Ellison, Emma                   2) Tucker, Rodnae                 

     3) Ferrara, Amanda                 4) Ongsiako, Rica                 

  7 Middletown South  'D'                                        4:50.17   2 

     1) Amitrani, Mary                  2) Burke, Lara                    

     3) Weimer, Jillian                 4) MacLellan, Caroline            

  8 Red Bank Catholic  'B'                                       4:53.74   1 

     1) Mulhern, Megan                  2) Dunn, Emily                    

     3) Byrne, Bridget                  4) Roma, Danielle                 

  9 Manalapan High School  'A'                                   4:56.59   1 

     1) Harhas, Zoryana                 2) Fox, Erin                      

     3) Czajkowski, Ania                4) Bindiganavale, Meghana         

 10 Middletown North High School  'C'                            5:00.45   1 

     1) Clark, Lina                     2) LaBruno, Nicole                

     3) Capo, Kara                      4) Downing, Briana                

 11 Rumson Fair Haven  'B'                                       5:01.67   1 

     1) Taylor, Madison                 2) Morris, Annabel                

     3) Higgins, Laura                  4) Elderhorst, Dana               

 12 Colts Neck HS  'A'                                           5:02.40   1 

     1) DeMartinis, Skylar              2) Mancini, Mya                   

     3) Sammarco, Erica                 4) Grillo, Cathrine               

 13 Red Bank Catholic  'A'                                       5:05.38   1 

     1) Gardiner, Lily                  2) Castellano, Jesse              

     3) Bates, Kerry                    4) Pipas, Grace                   

 14 Freehold Boro  'A'                                           5:06.49   2 

     1) Cirillo, Madison                2) Nowicki, Madison               

     3) Pianko, Jessica                 4) Thorat, Ashlesha               

 15 Middletown South  'F'                                        5:08.78   2 

     1) Kratka, Caroline                2) Burns, Hilary                  

     3) Buthorn, Olivia                 4) Afflito, Gabrielle             

 16 Middletown South  'E'                                        5:09.79   2 

     1) Iannone, Ruby                   2) Guerrera, Cassie               

     3) McCarthy, Danielle              4) Ostermiller, Mya               

 17 Middletown North High School  'D'                            5:12.76   2 

     1) Kline, Alyssa                   2) Wiegers, Krista                

     3) Weigel, Abigail                 4) Wilkins, Dyani                 

 18 Middletown North High School  'B'                            5:16.05   1 

     1) Bartels, Kiera                  2) Ferris, Samantha               

     3) Kanach, Samantha                4) Angelucci, Meghan              

 19 Middletown South  'G'                                        5:23.79   2 

     1) Garvey, Olivia                  2) Peragino, Sam                  

     3) Spreen, Kendall                 4) Rimmele, Andrea                

 20 Wall High School  'B'                                        5:40.82   2 

     1) Aguayo, Gabriella               2) Kiewe, Cailyn                  

     3) Maywalt, Emma                   4) Cummings, McKenna              

 21 Wall High School  'A'                                        5:51.15   2 

     1) Kettyle, Alexandra              2) Perrelli, Hannah               

     3) Diaz, Jessica                   4) Ward, Juliana                  

 

Girls 4x800 Meter Relay Junior Varsity

============================================================================

    School                                               Seed     Finals  H#

============================================================================

  1 Red Bank Catholic  'A'                                      10:24.40   1 

     1) O'Brien, Maeve                  2) Byrne, Bridget                 

     3) Dunn, Emily                     4) Guminski, Louisa               

  2 Rumson Fair Haven  'A'                                      10:32.61   1 

     1) Tambaro, Julia                  2) Wall, Avery                    

     3) Rehder, Olivia                  4) Irvine, Cameron                

  3 Middletown South  'A'                                       10:35.29   1 

     1) Horn, Michelle                  2) Shay, Kathleen                 

     3) Bizzoso, Tess                   4) Addario, Shannon               

  4 Middletown South  'B'                                       10:57.04   1 

     1) Buthorn, Olivia                 2) Smith, Danielle                

     3) Burns, Emily                    4) Amitrani, Mary                 

  5 Rumson Fair Haven  'B'                                      11:06.65   1 

     1) Amendola, Katie                 2) Irvine, Tayte                  

     3) Mulligan, Ryanne                4)                                

  6 Red Bank Catholic  'B'                                      11:07.45   1 

     1) Babson, Ava                     2) Ryan, Kaitlin                  

     3) Roma, Danielle                  4) Chrysanthopalous, Lia          

  7 Middletown South  'C'                                       11:21.07   2 

     1) Weimer, Jillian                 2) Burke, Lara                    

     3) Kratka, Catherine               4) Kratka, Caroline               

  8 Manasquan High School  'A'                                  11:24.84   2 

     1) Gordon, Kyra                    2) Weber, Grace                   

     3) Daughton, Haley                 4) Weber, Erin                    

  9 Howell  'A'                                                 11:27.69   1 

     1) Lucas, Deana                    2) Marzo, Lindsey                 

     3) Kimberlin, Sarah                4) Riccardelli, Victoria          

 10 Holmdel  'A'                                                11:29.22   2 

     1) Noel, Christina                 2) Chan, Paige                    

     3) Thakker, Cassandra              4) dimino, corrine                

 11 Middletown North High School  'B'                           11:30.68   2 

     1) Downing, Briana                 2) Mongeau, Elizabeth             

     3) Ahearn, Lauren                  4) LaBruno, Nicole                

 12 Middletown North High School  'A'                           11:36.25   1 

     1) Rivera, Gabriella               2) Bastardi, Alex                 

     3) Capo, Kara                      4) Cioffi, Cassandra              

 13 Rumson Fair Haven  'C'                                      11:46.52   1 

     1) Daffan, Olivia                  2) Robertson, Lorna               

     3) Gallagher, Allie                4) Geiger, Grace                  

 14 Wall High School  'A'                                       11:49.17   1 

     1) Cassidy, Grace                  2) Maywalt, Emma                  

     3) Flynn, Erin                     4) Cummings, McKenna              

 15 Middletown South  'E'                                       12:06.39   2 

     1) Peragino, Sam                   2) Afflito, Gabrielle             

     3) Spreen, Kendall                 4) DiBenedetto, Stephanie         

 16 Middletown South  'D'                                       12:14.87   2 

     1) Burns, Hilary                   2) Horn, Alexis                   

     3) MacLellan, Caroline             4) Garvey, Olivia                 

 17 Monmouth Regional High School  'A'                          12:15.30   2 

     1) Rothman, Madison                2) Cartagena, Brielle             

     3) Olivera, Elise                  4) Ragenklint, Olivia             

 18 Rumson Fair Haven  'D'                                      12:15.66   2 

     1) Darcy, Francesca                2) Pecyno, Camryn                 

     3) Danaher, Mary                   4) Chen, Marina                   

 19 Middletown North High School  'C'                           12:19.93   2 

     1) Todaro, Gianna                  2) Scalercio, Laura               

     3) Halsall, Lorna                  4) McQuade, Dana                  

 20 Long Branch  'A'                                            12:40.32   2 

     1) Sanchez, Diana                  2) Medina, Alexa                  

     3) Santos, Gloria                  4) Perez, Abigail                 

 

Girls Shot Put Relay Junior Varsity

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals 

=========================================================================

  1 Wojciechowski, Katie         Howell                         28-11.00  

  1 Harrison, Christina          Howell                        J25-10.50  

  2 Ringel, Amanda               Marlboro                      J25-09.00  

  2 Pultorak, Shannon            Marlboro                      J25-01.75  

  3 Williams, Abigail            Freehold Boro                 J27-07.00  

  3 Moir, Stephanie              Freehold Boro                 J22-11.00  

  4 Connelly, Hayley             Raritan                       J26-03.50  

  4 Walkowiak, Dezra             Raritan                       J23-10.50  

  5 McKelvey, Rebecca            Wall                          J24-10.50  

  5 Wolter, MaryKate             Wall                          J19-03.00  

  6 Marsh, JuliaRose             Colts Neck                    J24-02.00  

  6 Karcher, Alexandra           Colts Neck                    J19-09.50  

 11 McGuigan, Maddie             Rfh                            20-08.50  

 12 Albers, Devon                Rfh                            20-01.00  

 13 Minze, Margaret              Middletown South               20-00.00  

 15 Cox, Grace                   Middletown South               19-08.50  

 16 Byrne, Katelyn               Middletown South               19-07.75  

 18 Alad, Kathy                  Colts Neck                     19-00.25  

 19 Avagnano, Jenna              Wall                           18-11.00  

 20 Froelich, Megan              Middletown South               18-09.00  

 21 Royal, Alison                Colts Neck                     17-05.50  

 22 Veliz, Anahi                 Wall                           16-00.50  

 

Boys 4x200 Meter Relay Varsity

===================================================================================

    School                                               Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Christian Brothers Academy  'A'                              1:34.12   1  10   

     1) Zupko, Mike                     2) Bodisch, Brendan               

     3) Canale, Andrew                  4) Jacoutot, Tim                  

  2 Matawan  'A'                                                 1:35.21   1   8   

     1) Navarro, Jacob                  2) Kalieta, Thomas                

     3) Goldenthal, Ethan               4) Nappi, Liam                    

  3 Holmdel  'A'                                                 1:35.60   1   6   

     1) chang, adam                     2) Primerano, Nicolo              

     3) Sampat, Viraj                   4) Walier, Steven                 

  4 Neptune  'A'                                                 1:35.64   1   4   

     1) Jackson, Tyrell                 2) Brown, Jahleil                 

     3) Mckenzie, Zyarie                4) Morgan, Marvin                 

  5 Middletown North High School  'A'                            1:38.68   2   2   

     1) Campbell, Aidan                 2) Scharen, Greg                  

     3) Dipietro, Daniel                4) Downing, Tyler                 

  6 Long Branch  'A'                                             1:39.47   2   1   

     1) Stoia, Nick                     2) Azavedo, Washington            

     3) Dasilva, Ygor                   4) Cooper, Keith                  

  7 Freehold Township High School  'A'                           1:39.80   1 

     1) Howell, Desmond                 2) Vonfrolio, Michael             

     3) Hall, Tyrique                   4) Nami, Christopher              

  8 Howell  'A'                                                  1:40.26   2 

     1) Galarzo, David                  2) Theyn, Dan                     

     3) Behan, Alex                     4) Glebavicius, Simas             

  9 Marlboro  'A'                                                1:40.57   1 

     1) Amponsan, Kwaku                 2) Andrade, Daniel                

     3) Edralin, Joseph                 4) Hill, Julien                   

 10 Colts Neck HS  'A'                                           1:41.00   3 

     1) Raynor, Dean                    2) Bohen, Patrick                 

     3) Vitale, Rudolph                 4) Austin, Alexander              

 11 Ocean Twp  'A'                                               1:41.22   2 

     1) Krug, Mike                      2) Brandow, Kevin                 

     3) Tedder, Hunter                  4) Conte, Dan                     

 12 Red Bank Regional High School  'A'                           1:41.68   3 

     1) Hanlon, Michael                 2) Terody, Alex                   

     3) Mack, Jaden                     4) Leslie, Griffin                

 13 Middletown South  'A'                                        1:43.07   2 

     1) Scamardella, Jonathan           2) Carlson, John                  

     3) Vargas, Joel                    4) Notarnicola, Matt              

 14 Raritan  'A'                                                 1:43.19   3 

     1) Caputi, Christopher             2) Friend, Kenneth                

     3) Cawley, Matthew                 4) Hart, Vincent                  

 15 Freehold Boro  'A'                                           1:43.33   2 

     1) Yu, Joshua                      2) Piscopo, Michael               

     3) Bandilla, Zachary               4) Freer, Charles                 

 16 Shore Regional H.S.  'A'                                     1:44.93   4 

     1) George, Tom                     2) Hegglin, Gavin                 

     3) Wilson, Cole                    4) Lang, Jeremy                   

 17 Wall High School  'A'                                        1:45.92   4 

     1) Schlosky, Henry                 2) Biggs, Dean                    

     3) Kile, Kevin                     4) Jackson, Steven                

 18 Monmouth Regional High School  'A'                           1:47.25   4 

     1) Walker, Bryan                   2) Williams, Guy                  

     3) Cross, Nahijee                  4) Brinson, Immanuel              

 19 Manasquan High School  'A'                                   1:48.24   4 

     1) Aromando, Nick                  2) Saulys, Pat                    

     3) Benjamin, Nick                  4) Benjamin, Kyle                 

 20 Ranney School  'A'                                           1:50.70   4 

     1) Odunlami, Adelani               2) Wu, Jason                      

     3) Tessiore, Fabio                 4) Greenstein, Marc               

 21 Rumson Fair Haven  'A'                                       1:53.78   3 

     1) Cinko, Anthony                  2) Natsis, Peter                  

     3) Mancuso, David                  4) Hull, Cameron                  

 22 Mater Dei  'A'                                               1:54.67   3 

     1) Stewart, Christopher            2) Chaney, Atom                   

     3) Perez, Lorenzo                  4) Petry, Liam                    

 

Boys 4x400 Meter Relay Varsity

===================================================================================

    School                                               Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Christian Brothers Academy  'A'                              3:29.69   2  10   

     1) Canale, Andrew                  2) Bodisch, Brendan               

     3) Jacoutot, Tim                   4) Zupko, Mike                    

  2 Matawan  'A'                                                 3:34.86   2   8   

     1) Navarro, Jacob                  2) Lyew, Bryce                    

     3) Kalieta, Thomas                 4) Serrano, Charlie               

  3 Raritan  'A'                                                 3:43.41   2   6   

     1) DiLaurenzio, Louis              2) Caputi, Christopher            

     3) Sparacino, Anthony              4) Petsch, Michael                

  4 Howell  'A'                                                  3:43.88   2   4   

     1) Bajohr, Bill                    2) Glebavicius, Simas             

     3) Galarzo, David                  4) Leo, A J                       

  5 Manalapan High School  'A'                                   3:46.21   1   2   

     1) Williams, Dashawn               2) DiMicelli, Michael             

     3) Scherzer, Scott                 4) Frishberg, Mitchell            

  6 Marlboro  'A'                                                3:49.53   2   1   

     1) Hill, Julien                    2) Majekodunmi, Sean              

     3) Andrade, Daniel                 4) Maree, CJ                      

  7 Middletown South  'A'                                        3:51.91   1 

     1) Carlson, John                   2) Palermo, Ben                   

     3) McGrath, Matthew                4) Curcio, Dylan                  

  8 Freehold Boro  'A'                                           3:52.07   1 

     1) Melchior, Aidan                 2) Freer, Charles                 

     3) Bandilla, Zachary               4) Malone, Brandon                

  9 Colts Neck HS  'A'                                           3:53.40   1 

     1) Austin, Alexander               2) Bohen, Patrick                 

     3) Nager, Nick                     4) McDonnell, Gavin               

 10 Wall High School  'A'                                        3:54.35   1 

     1) Xanthacos, Stavros              2) Stoddart, Robert               

     3) Jackson, Steven                 4) Schlosky, Henry                

 

Boys 4x800 Meter Relay Varsity

================================================================================

    School                                               Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Christian Brothers Academy  'A'                              8:26.93   10   

     1) Martinez, Josh                  2) Martinek, Sean                 

     3) Anzalone, Genaro                4) Anzano, Drake                  

  2 Colts Neck HS  'A'                                           8:32.26    8   

     1) Czipkay, Zachariah              2) Nager, Nick                    

     3) McDonnell, Gavin                4) Brannan, Jordan                

  3 Freehold Township High School  'A'                           8:32.35    6   

     1) Finn, Kyle                      2) Cardace, Chris                 

     3) Orrico, Anthony                 4) Maltese, Mike                  

  4 Middletown North High School  'A'                            8:40.88    4   

     1) Scalercio, Matthew              2) Zappala, Jake                  

     3) Marrone, Francis                4) Chiaino`, Anthony              

  5 Ocean Twp  'A'                                               8:43.33    2   

     1) Seo, Jason                      2) D'Auria, Tom                   

     3) D'Auria, Matt                   4) Gindi, Elliot                  

  6 Raritan  'A'                                                 8:43.82    1   

     1) Murphy, Sean                    2) Powers, Jesse                  

     3) DiLaurenzio, Louis              4) Caputi, Christopher            

  7 Holmdel  'A'                                                 8:51.75  

     1) Barbaro, Joseph                 2) Conlan, Matt                   

     3) Cai, Stanley                    4) Gonzalez, Tomas                

  8 Red Bank Regional High School  'A'                           8:57.76  

     1) Kodama, Sam                     2) Humelsine, Ryan                

     3) Landree, Liam                   4) Vega, Daniel                   

  9 Middletown South  'A'                                        8:59.40  

     1) Mangarelli, Greg                2) Smyth, Tim                     

     3) Setaro, Nick                    4) Stephenson, Chris              

 10 Howell  'A'                                                  8:59.72  

     1) Bajohr, Bill                    2) Roszkowski, Matt               

     3) Hillyer, TJ                     4) Leo, A J                       

 11 Matawan  'A'                                                 8:59.78  

     1) LoPresti, Dylan                 2) Smith, Matt                    

     3) Casagrande, William             4) Vail, John                     

 12 Rumson Fair Haven  'A'                                       9:01.83  

     1) Mancuso, David                  2) McKay, Pete                    

     3) Cinko, Anthony                  4) Stevens, Cole                  

 13 Manasquan High School  'A'                                   9:09.76  

     1) Bradley, Beau                   2) Fallon, Alex                   

     3) Gilbert, Grant                  4) Kelly, Dan                     

 14 Freehold Boro  'A'                                           9:33.06  

     1) Costanzo, Cameron               2) Jannarone, Treyvor             

     3) Martinez, Fernando              4) Vinciguerra, Michael           

 15 Mater Dei  'A'                                               9:52.70  

     1) Allegretta, Steven              2) Spinelli, John                 

     3) Canny, Tom                      4) Vidal, Justin                  

 16 Long Branch  'A'                                            10:47.77  

     1) Rodriguez, Fransisco            2) Bruemmer, Rommel               

     3) Caruso, James                   4) Farnsworth, Drew               

 

Boys 1600 Sprint Medley Varsity

===================================================================================

    School                                               Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Christian Brothers Academy  'A'                              3:42.89   1  10   

     1) Brooks, Colton                  2) Berger, Christian              

     3) Merkler, JP                     4) Anzano, Drake                  

  2 Marlboro  'A'                                                3:44.00   1   8   

     1) Amponsan, Kwaku                 2) Maree, CJ                      

     3) Edralin, Joseph                 4) Hill, Julien                   

  3 Ocean Twp  'A'                                               3:48.39   1   6   

     1) Krug, Mike                      2) Brandow, Kevin                 

     3) Conte, Dan                      4) Gindi, Elliot                  

  4 Howell  'A'                                                  3:48.43   2   4   

     1) Glebavicius, Simas              2) Theyn, Dan                     

     3) Galarzo, David                  4) Bajohr, Bill                   

  5 Matawan  'A'                                                 3:48.60   1   2   

     1) Kalieta, Thomas                 2) Navarro, Jacob                 

     3) Lyew, Bryce                     4) LoPresti, Dylan                

  6 Colts Neck HS  'A'                                           3:57.21   2   1   

     1) Schandall, Robert               2) Austin, Alexander              

     3) Vitale, Rudolph                 4) Czipkay, Zachariah             

  7 Middletown North High School  'A'                            3:57.93   2 

     1) Campbell, Aidan                 2) Scharen, Greg                  

     3) Chiaino`, Anthony               4) Zappala, Jake                  

  8 Shore Regional H.S.  'A'                                     3:59.22   1 

     1) Wilson, Cole                    2) Lang, Jeremy                   

     3) Hegglin, Gavin                  4) George, Tom                    

  9 Red Bank Catholic  'A'                                       4:00.44   2 

     1) Decker, Ryan                    2) Sciortino, Paddy               

     3) Conway, Quinn                   4) Corey, Tim                     

 10 Manalapan High School  'A'                                   4:01.08   3 

     1) Sherzer, Scott                  2) Fox, Michael                   

     3) Lee, Kyle                       4) Knorr, Cooper                  

 11 Holmdel  'A'                                                 4:01.39   3 

     1) Walier, Steven                  2) chang, adam                    

     3) Sampat, Viraj                   4) Thalasila, Avinash             

 12 Red Bank Regional High School  'A'                           4:02.30   2 

     1) Hanlon, Michael                 2) Mack, Jaden                    

     3) Leslie, Griffin                 4) Kodama, Sam                    

 13 Freehold Boro  'A'                                           4:02.83   3 

     1) Yu, Joshua                      2) Piscopo, Michael               

     3) Melchior, Aidan                 4) Costanzo, Cameron              

 14 Neptune  'A'                                                 4:03.41   2 

     1) Morgan, Marvin                  2) Mckenzie, Zyarie               

     3) Jackson, Tyrell                 4) Wilson, Kevin                  

 15 Long Branch  'A'                                             4:05.19   1 

     1) Azavedo, Washington             2) Stoia, Nick                    

     3) Cooper, Keith                   4) Dasilva, Ygor                  

 16 Manasquan High School  'A'                                   4:11.09   3 

     1) Aromando, Nick                  2) Benjamin, Kyle                 

     3) Bielicki, Tom                   4) Fallon, Alex                   

 17 Middletown South  'A'                                        4:14.22   3 

     1) Soden, Jack                     2) Saldutti, Joseph               

     3) Notarnicola, Matt               4) Smyth, Tim                     

 18 Raritan  'A'                                                 4:34.40   3 

     1) Hart, Vincent                   2) Spohr, Ryan                    

     3) Afflitto, Patrick               4) Langill, Christopher           

 

Boys Distance Medley Varsity

===================================================================================

    School                                               Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Christian Brothers Academy  'A'                             10:43.98   1  10   

     1) Yuro, Noah                      2) Martinez, Josh                 

     3) Martinek, Sean                  4) Knepple, Paul                  

  2 Colts Neck HS  'A'                                          11:00.07   1   8   

     1) Brannan, Jordan                 2) Raynor, Dean                   

     3) Berry, Kevin                    4) Russo, Anthony                 

  3 Manalapan High School  'A'                                  11:07.77   1   6   

     1) Skalski, Jared                  2) McNicholas, Michael            

     3) Caruso, Carter                  4) Comito, Andrew                 

  4 Ocean Twp  'A'                                              11:17.23   1   4   

     1) D'Auria, Matt                   2) Seo, Jason                     

     3) D'Auria, Tom                    4) Gindi, Elliot                  

  5 Middletown North High School  'A'                           11:18.68   1   2   

     1) Tammaro, George                 2) Reyes, Matt                    

     3) Guerrieri, Joseph               4) Todaro, Matt                   

  6 Holmdel  'A'                                                11:32.06   1   1   

     1) Gonzalez, Tomas                 2) Primerano, Nicolo              

     3) Conlan, Matt                    4) Barbaro, Joseph                

  7 Raritan  'A'                                                11:34.82   1 

     1) Murphy, Sean                    2) Cawley, Matthew                

     3) Eusebi, Ryan                    4) Hackley, Donavan               

  8 Manasquan High School  'A'                                  11:35.78   1 

     1) Gilbert, Grant                  2) Bradley, Beau                  

     3) Flood, Colin                    4) Desomma, Joe                   

  9 Middletown South  'A'                                       11:36.56   1 

     1) Scamardella, Anthony            2) Setaro, Nick                   

     3) Mangarelli, Greg                4) Lepine, Matt                   

 10 Red Bank Regional High School  'A'                          11:52.49   2 

     1) Humelsine, Ryan                 2) Tuohy, John                    

     3) Vega, Daniel                    4) Schwinn, Tyler                 

 11 Howell  'A'                                                 11:58.25   2 

     1) Ambrozia, Mike                  2) Brown, Tyler                   

     3) Leo, A J                        4) Bakia, Marc                    

 12 Freehold Boro  'A'                                          12:00.42   2 

     1) Gargiulo, Andrew                2) Malone, Brandon                

     3) McIlvaine, Ryan                 4) Jannarone, Treyvor             

 13 Monmouth Regional High School  'A'                          12:04.98   2 

     1) Hernandez, Dean                 2) Hoffman-Francis, Ethan         

     3) Walker, Bryan                   4) Flores, Anthony                

 14 Rumson Fair Haven  'A'                                      12:15.42   2 

     1) Stevens, Cole                   2) Cinko, Anthony                 

     3) McKay, Pete                     4) LePage, Nathaniel              

 15 Mater Dei  'A'                                              12:20.46   2 

     1) Vidal, Justin                   2) Ramos, Joseph                  

     3) Allegretta, Steven              4) Spinelli, John                 

 16 Marlboro  'A'                                               12:43.06   2 

     1) Jiang, Eric                     2) Ling, Devin                    

     3) Tzitis, Justin                  4) Andrade, Daniel                

 17 Wall High School  'A'                                       13:10.29   2 

     1) Peracchio, William              2) Stoddart, Robert               

     3) Kile, Kevin                     4) Longo, Christian               

 

Boys Meter Shuttle Hurdle Varsity

===================================================================================

    School                                               Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Matawan  'A'                                                   33.20   1  10   

     1) Nappi, Liam                     2) Alston, David                  

     3) Monteperto, Andrew              4) McMillian, Justin              

  2 Ocean Twp  'A'                                                 33.87   1   8   

     1) Qadiri, Qudratullah             2) Gonzalez, David                

     3) Mirando, Kevin                  4) Locke, Ryan                    

  3 Holmdel  'A'                                                   34.66   2   6   

     1) chang, adam                     2) Allocca, Cole                  

     3) Vander Woude, Derek             4) Primerano, Nicolo              

  4 Middletown North High School  'A'                              35.09   1   4   

     1) Alex, Andrew                    2) Dipietro, Daniel               

     3) Reyes, Matt                     4) Downing, Tyler                 

  5 Manasquan High School  'A'                                     37.67   2   2   

     1) Aromando, Nick                  2) Bielicki, Tom                  

     3) Walsh, Jake                     4) Waring, John                   

  6 Middletown South  'A'                                          37.78   2   1   

     1) McGrath, Matthew                2) Palermo, Ben                   

     3) Curcio, Dylan                   4) Vargas, Joel                   

  7 Mater Dei  'A'                                                 40.64   2 

     1) Stewart, Christopher            2) Wojciechowski, Matt            

     3) Toth, Daniel                    4) Curley, Ryan                   

 -- Christian Brothers Academy  'A'                                   DQ   1 

     1) Brooks, Colton                  2) Berger, Christian              

     3) Zupko, Mike                     4) Jacoutot, Tim                  

 

Boys High Jump Relay Varsity

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Alston, David                Matawan                         6-08.00  

  2 Powell-Jenkins, Rashawn      Neptune                         6-04.00    3.50

  3 Linder, Matthew              Marlboro                        6-00.00    1.50

  4 Reyes, Matt                  Middletown North                5-10.00    5   

  4 Alex, Andrew                 Middletown North                5-10.00    5   

  4 Barajas, Adrian              Freehold Twp                    5-10.00    3.50

  7 Johnson, Devon               Monmouth                        5-08.00    1.50

  7 Bohen, Patrick               Colts Neck                      5-08.00  

  9 Colbert, Andrew              Freehold Twp                    5-06.00    3.50

  9 Vander Woude, Derek          Holmdel                         5-06.00    0.50

  9 McNamara, Jack               Cba                             5-06.00  

 12 LaBarbera, Andrew            Monmouth                        5-04.00    1.50

 12 Socha, Alex                  Holmdel                         5-04.00    0.50

 14 Mabry, Kevin                 Neptune                         5-00.00    3.50

 14 Raynor, Dean                 Colts Neck                      5-00.00  

 14 Scamardella, Jonathan        Middletown South                5-00.00  

 14 Schembor, Quinn              Rbr                             5-00.00  

 14 McIver, Cameron              Rbr                             5-00.00  

 14 Friend, Kenneth              Raritan                         5-00.00  

 14 Majekodunmi, Sean            Marlboro                        5-00.00    1.50

 -- Johnson, Tylor               Middletown South                     NH  

 -- Fitzsimmons, Matt            Raritan                              NH  

 -- Gonzalez, David              Ocean Twp                            NH  

 -- Bodisch, Brendan             Cba                                  NH  

 -- Colleton, Noah               Matawan                              NH  

 -- Qadiri, Qudratullah          Ocean Twp                            NH  

 

Boys Pole Vault Relay Varsity

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Healy, John                  Cba                            12-06.00    5   

  2 Young, Douglas               Rfh                            12-00.00    3   

  3 Brooks, Colton               Cba                            11-06.00    5   

  4 Hanlon, Michael              Rbr                            11-00.00    4   

  4 Rivera, Joel                 Rbr                            11-00.00    4   

  6 Scarangella, Stuart          Middletown South               10-06.00    2   

  6 Labinger, Jacob              Matawan                        10-06.00    0.75

  8 Downing, Tyler               Middletown North               10-00.00    0.75

  8 Miller, Jonathan             Colts Neck                     10-00.00  

  8 Crowley, Steven              Freehold Twp                   10-00.00  

  8 Bradley, Denver              Middletown South               10-00.00    2   

  8 Qadiri, Qudratullah          Ocean Twp                      10-00.00  

 13 Wentworth, Drew              Middletown North                9-06.00    0.75

 13 LaBarbera, Andrew            Monmouth                        9-06.00  

 15 de Quillacq, Theo            Rfh                             9-00.00    3   

 15 Largie, Leyton               Matawan                         9-00.00    0.75

 -- Colbert, Andrew              Freehold Twp                         NH  

 -- Johnson, Devon               Monmouth                             NH  

 -- Austin, Alexander            Colts Neck                           NH  

 -- Daly, Connor                 Ocean Twp                            NH  

 

Boys Shot Put Relay Varsity

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Lutkewitte, Will             Cba                            54-02.00    5   

  2 Small, Donald                Matawan                        51-08.00    4   

  3 Bader, Henry                 Freehold Twp                   45-03.50    3   

  4 Schlumpf, Alexander          Freehold Twp                   45-01.75    3   

  5 Mastro, Shane                Mater Dei                      44-06.50    2   

  6 Liskowitz, Christian         Middletown South               43-06.50    1   

  7 Kawka, Mike                  Matawan                        42-09.75    4   

  8 Bonhometre, Jodel            Monmouth                       42-09.00  

  9 Reich, Nick                  Cba                            42-07.25    5   

 10 Bartram, Zach                Shore                          42-05.75    0.50

 11 Bazuk, Austin                Middletown North               40-06.75  

 12 Tamburri, Joe                Red Bank Catholi               40-04.75  

 13 Gere, Austin                 Freehold Boro                  39-04.00  

 14 Bass, Troy                   Colts Neck                     39-03.00  

 15 Daly, Connor                 Ocean Twp                      38-07.50  

 16 Hills, Cameron               Long Branch                    38-05.25  

 17 Cernera, Greg                Middletown South               38-03.75    1   

 18 Kane, Richard                Rbr                            37-07.50  

 19 Poetsch, Kyle                Mater Dei                      37-06.00    2   

 20 Taddeo, Anthony              Raritan                        35-08.00  

 21 Loftus, Brendan              Rbr                            35-07.00  

 22 Devine, Michael              Shore                          34-03.75    0.50

 23 Miragliotta, Joseph          Raritan                        34-00.50  

 24 Sayers, Alec                 Wall                           33-04.75  

 25 Sindhu, Gurav                Colts Neck                     33-02.25  

 26 Maldanado, Josh              Ocean Twp                      32-07.75  

 27 Rataski, Zack                Rfh                            32-04.75  

 28 Bautista, Christopher        Wall                           31-10.00  

 29 Amigon, Manuel               Freehold Boro                  29-10.75  

 30 White, Keith                 Asbury Park                    29-10.50  

 31 Pelino, Bennett              Rfh                            27-08.75  

 32 Decker, Brandon              Long Branch                    27-05.75  

 33 Witkowski, Robert            Monmouth                       27-05.00  

 34 Bracken, Alex                Red Bank Catholi               25-02.25  

 35 Jourdain, Stevens            Asbury Park                    23-09.50  

 36 Meade, Francis               Middletown North               23-03.50  

 

Boys 4x200 Meter Relay Junior Varsity

============================================================================

    School                                               Seed     Finals  H#

============================================================================

  1 Matawan  'A'                                                 1:40.66   1 

     1) Labinger, Jacob                 2) Vail, John                     

     3) Serrano, Charlie                4) Roberts, Richard               

  2 Christian Brothers Academy  'B'                              1:43.43   1 

     1) Caceres, Matt                   2) Roccki, Victor                 

     3) Antonucci, Michael              4) Enstrom, Lars                  

  3 Holmdel  'A'                                                 1:44.06   1 

     1) Ani, Mohamad Omar               2) Bergamotto, Dante              

     3) Falci, Peter                    4) Parvataneni, Srithanay         

  4 Howell  'A'                                                  1:45.20   4 

     1) Hughes, Reilly                  2) Chan, Matt                     

     3) Brown, Tyler                    4) Smith, Hunter                  

  5 Christian Brothers Academy  'A'                              1:45.90   1 

     1) Galant, Seva                    2) Bunschuh, Mitchell             

     3) Huntley, William                4) McInerney, Tim                 

  6 Colts Neck HS  'A'                                           1:45.90   3 

     1) Schandall, Robert               2) Sheptuk, Daniel                

     3) Mancini, Joseph                 4) Pezzolanti, John               

  7 Matawan  'B'                                                 1:46.79   2 

     1) Ogungbenro, John                2) Ogungbenro, Dave               

     3) McMillian, Justin               4) Wilson, Lawrence               

  8 Red Bank Catholic  'A'                                       1:46.89   1 

     1) Taylor, Jack                    2) Bracken, Alex                  

     3) Capro, Andrew                   4) Voglino, Tom                   

  9 Ocean Twp  'A'                                               1:46.91   2 

     1) Mirando, Kevin                  2) Ravaschiere, Mike              

     3) Conte, Jared                    4) O'Hare, Eoin                   

 10 Freehold Township High School  'A'                           1:47.95   2 

     1) Brown, Paul                     2) Rose, Sheldon                  

     3) Perrella, Benjamin              4) Nguyen, Ryan                   

 11 Christian Brothers Academy  'C'                              1:48.57   1 

     1) Arce, Ethan                     2) Coppola, Rafael                

     3) Isacson, Shane                  4) Cinko, Vincent                 

 12 Middletown South  'A'                                        1:48.82   3 

     1) Scarangella, Stuart             2) Bradley, Denver                

     3) Soden, Jack                     4) Saldutti, Joseph               

 13 Neptune  'A'                                                 1:49.00   2 

     1) Owens, Elijah                   2) Correthers, Lence              

     3) Morales, Marlon                 4) Vick, Donald                   

 14 Holmdel  'B'                                                 1:49.03   2 

     1) Granado, Tyler                  2) Lawrence, Christopher          

     3) Pisano, Jordan                  4) Prisco, Nate                   

 15 Freehold Boro  'A'                                           1:49.67   5 

     1) Castro, Marco                   2) Lundy, Terrance                

     3) McIlvaine, Kevin                4) Costanzo, Mark                 

 16 Holmdel  'C'                                                 1:50.11   4 

     1) Allocca, Cole                   2) Longo, Alex                    

     3) Socha, Alex                     4) Vander Woude, Derek            

 17 Colts Neck HS  'B'                                           1:50.69   4 

     1) Perkinson, Liam                 2) Kelly, Noah                    

     3) Bisignano, Christian            4) Hawkins, Matthew               

 18 Red Bank Regional High School  'A'                           1:51.05   3 

     1) Mehr, Shane                     2) Guerrin, David                 

     3) Munoz, Tyler                    4) McIver, Cameron                

 19 Middletown North High School  'A'                            1:51.53   3 

     1) Rhatigan, Ryan                  2) Rubick, John                   

     3) Jelvani, Alborz                 4) Liu, Justin                    

 20 Middletown South  'B'                                        1:53.37   5 

     1) Horan, Eric                     2) Arnou, Remy                    

     3) Mirando, Giuseppe               4) Quackenbush, Gregg             

 21 Raritan  'A'                                                 1:54.43   4 

     1) Langill, Christopher            2) Cinquegrana, John              

     3) Ciccone, Anthony                4) Fitzsimmons, Matt              

 22 Christian Brothers Academy  'D'                              1:54.49   4 

     1) Martini, Ray                    2) Tajanlangit, Patrick           

     3) Francese, Zach                  4) Tajanlangit, Sean              

 23 Colts Neck HS  'C'                                           1:57.37   5 

     1) Mcnamara, James                 2) Fiorello, Anthony              

     3) Schifano, Brian                 4) Thoresen, Demetrios            

 24 Long Branch  'A'                                             1:57.47   2 

     1) Rodriguez, Derrick              2) Caruso, James                  

     3) Farnsworth, Drew                4) Martinez, Jaime                

 25 Neptune  'B'                                                 1:57.61   3 

     1) Jaiyeloa, Bidemi                2) Valle, David                   

     3) Robnison, Shamir                4) Rodriguez, Alec                

 26 Manasquan High School  'B'                                   1:57.68   6 

     1) Fallon, Cameron                 2) Bielicki, Will                 

     3) McNamara, Ryan                  4) Dickenson, Sean                

 27 Rumson Fair Haven  'A'                                       1:59.85   4 

     1) Artzi, Ruben                    2) Pelino, Bennett                

     3) Moscardelli, Nick               4) Steinhacker, Christopher       

 28 Middletown North High School  'B'                            1:59.97   5 

     1) Kruse, Daniel                   2) Klawunn, Matthew               

     3) James, Brian                    4) Fallon, Kevin                  

 29 Wall High School  'A'                                        2:01.78   6 

     1) Garrett, Douglas                2) Bak, Justin                    

     3) Longo, Christian                4) Cavuoto, Donato                

 30 Middletown South  'D'                                        2:02.67   6 

     1) Husar, Max                      2) Campbell, Ross                 

     3) Sneddon, Shawn                  4) Jonas, Kyle                    

 31 Mater Dei  'A'                                               2:03.39   5 

     1) Wojciechowski, Matt             2) Toth, Daniel                   

     3) Curley, Ryan                    4) Smith, Skyler                  

 32 Manasquan High School  'A'                                   2:06.05   6 

     1) McCrink, Jack                   2) Morgan, Jack                   

     3) Zawadzky, Quinn                 4) Waring, John                   

 33 Raritan  'B'                                                 2:08.56   5 

     1) Ince, Nicholas                  2) Chiappone, Michael             

     3) Ballas, Nolan                   4) Durand, Alexander              

 34 Middletown South  'C'                                        2:10.45   6 

     1) Mark, Jake                      2) Cuervo, Luca                   

     3) Amberg, John                    4) Platzke, Ryan                  

 

Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity

============================================================================

    School                                               Seed     Finals  H#

============================================================================

  1 Matawan  'A'                                                 3:43.11   1 

     1) Labinger, Jacob                 2) Goldenthal, Ethan              

     3) Vail, John                      4) Nappi, Liam                    

  2 Christian Brothers Academy  'A'                              3:51.86   1 

     1) McInerney, Tim                  2) Cinko, Vincent                 

     3) Arce, Ethan                     4) Isacson, Shane                 

  3 Matawan  'B'                                                 3:52.97   1 

     1) Casagrande, William             2) Monteperto, Andrew             

     3) Roberts, Richard                4) Bland, Jack                    

  4 Middletown South  'A'                                        3:57.14   1 

     1) Gilbride, Brian                 2) Linkin, Jack                   

     3) Bandilla, Kyle                  4) Stephenson, Chris              

  5 Christian Brothers Academy  'B'                              3:57.69   1 

     1) Galant, Seva                    2) Picadio, Aidan                 

     3) Caceres, Matt                   4) Draganoff, Dan                 

  6 Matawan  'C'                                                 3:58.56   1 

     1) Ogungbenro, Dave                2) Ogungbenro, John               

     3) McMillian, Justin               4) Tucker, Royce                  

  7 Middletown North High School  'A'                            3:59.64   1 

     1) Dipietro, Daniel                2) Marrone, Francis               

     3) Goos, Raphael                   4) Campbell, Aidan                

  8 Colts Neck HS  'A'                                           3:59.67   1 

     1) Brannan, Jordan                 2) Russo, Anthony                 

     3) Berry, Kevin                    4) Sommer, Rick                   

  9 Rumson Fair Haven  'A'                                       4:02.72   1 

     1) Scott, Matt                     2) Fajerman, Ethan                

     3) Stevens, Ford                   4) Stein, Joseph                  

 10 Middletown North High School  'B'                            4:04.29   1 

     1) Delarosa, Erick                 2) Delarosa, Elliot               

     3) Alvarez, Jalyn                  4) Heller, Clayton                

 11 Freehold Township High School  'A'                           4:04.93   2 

     1) Rose, Sheldon                   2) Perrella, Benjamin             

     3) Silverstrone, Thomas            4) Vonfrolio, Michael             

 12 Christian Brothers Academy  'C'                              4:06.58   1 

     1) Huntley, William                2) Giallanza, Nathaniel           

     3) Jakub, Jake                     4) Coppola, Rafael                

 13 Freehold Boro  'A'                                           4:07.65   2 

     1) Castro, Marco                   2) Lundy, Terrance                

     3) McIlvaine, Kevin                4) Costanzo, Mark                 

 14 Colts Neck HS  'C'                                           4:08.58   2 

     1) Schaefer, Matthew               2) Hartman, Matt                  

     3) Masia, Rudy                     4) Visco, Jason                   

 15 Red Bank Catholic  'A'                                       4:09.42   1 

     1) Voglino, Joe                    2) Dealto, Alex                   

     3) Capro, Andrew                   4) Claggett, Steve                

 16 Christian Brothers Academy  'D'                              4:10.28   1 

     1) Roccki, Victor                  2) Enstrom, Lars                  

     3) Bunschuh, Mitchell              4) Foley, Will                    

 17 Colts Neck HS  'D'                                           4:11.48   2 

     1) Mcnamara, James                 2) Fiorello, Anthony              

     3) Hawkins, Matthew                4) Mancini, Joseph                

 18 Colts Neck HS  'B'                                           4:15.92   2 

     1) Sheptuk, Daniel                 2) Perkinson, Liam                

     3) Pezzolanti, John                4) Kelly, Noah                    

 19 Christian Brothers Academy  'E'                              4:18.01   2 

     1) Tajanlangit, Patrick            2) Martini, Ray                   

     3) Thomson, Andrew                 4) Bragg, Ryan                    

 20 Matawan  'D'                                                 4:19.58   2 

     1) Wilson, Lawrence                2) Colleton, Noah                 

     3) Colabelli, James                4) Hall, Zachary                  

 21 Middletown North High School  'C'                            4:21.75   2 

     1) Rhatigan, Ryan                  2) Rubick, John                   

     3) Jelvani, Alborz                 4) Liu, Justin                    

 22 Christian Brothers Academy  'F'                              4:22.90   2 

     1) Francese, Zach                  2) Ham, David                     

     3) Tajanlangit, Sean               4) Schueller, Alex                

 23 Shore Regional H.S.  'A'                                     4:26.70   2 

     1) O'Neill, Daniel                 2) Loehr, Ryan                    

     3) Ferraro, Joseph                 4) O'Donnell, Bryan               

 24 Raritan  'A'                                                 4:28.84   2 

     1) Cinquegrana, John               2) Ciccone, Anthony               

     3) Chiappone, Michael              4) Spohr, Ryan                    

 25 Wall High School  'A'                                        4:40.49   2 

     1) Garrett, Douglas                2) Bak, Justin                    

     3) Beyer, Jack                     4) Cavuoto, Donato                

 

Boys 4x800 Meter Relay Junior Varsity

============================================================================

    School                                               Seed     Finals  H#

============================================================================

  1 Christian Brothers Academy  'C'                              8:35.85   1 

     1) Dengler, Brian                  2) Roma, Matt                     

     3) Trigani, Colin                  4) Trigani, Nick                  

  2 Christian Brothers Academy  'E'                              8:40.20   1 

     1) Gardner, Riley                  2) Hill, Brian                    

     3) Anzano, Kent                    4) Sheridan, John                 

  3 Middletown North High School  'D'                            8:55.28   1 

     1) Zappala, Alek                   2) Delarosa, Elliot               

     3) Chiaino`, Anthony               4) Alvarez, Jalyn                 

  4 Freehold Township High School  'A'                           8:55.50   1 

     1) O'Donnell, Sean                 2) Kole, Matt                     

     3) Battaglini, Jason               4) Barnes, Noah                   

  5 Christian Brothers Academy  'A'                              9:02.23   1 

     1) Rienzo, Nick                    2) Cavallaro, Matt                

     3) Giallanza, Nathaniel            4) Miele, Ryan                    

  6 Freehold Township High School  'B'                           9:07.94   1 

     1) Nastarowicz, Matthew            2) Kane, Brandon                  

     3) Kwintner, Brandon               4) Cohen, Marc                    

  7 Christian Brothers Academy  'B'                              9:10.70   1 

     1) Kane, Kevin                     2) Jakub, Jake                    

     3) Ham, David                      4) Borenius, Jack                 

  8 Colts Neck HS  'A'                                           9:12.79   1 

     1) Sommer, Rick                    2) Chenanske, Bryan               

     3) Schaefer, Matthew               4) Hartman, Matt                  

  9 Manalapan High School  'A'                                   9:18.86   1 

     1) Bernstein, Robert               2) Spector, William               

     3) Evangelista, Peter              4) Agulian, Zachary               

 10 Freehold Township High School  'C'                           9:20.19   1 

     1) Simon, Zachary                  2) Leohner, Justin                

     3) Lee, Rob                        4) Lundberg, Nicholas             

 11 Christian Brothers Academy  'F'                              9:23.48   1 

     1) Foley, Will                     2) Crochet, Tanner                

     3) Reid, Luke                      4) DeMasi, Michael                

 12 Holmdel  'A'                                                 9:40.36   2 

     1) Hansen, Sean                    2) Movva, Arun                    

     3) Levinson, Sam                   4) Thalasila, Avinash             

 13 Rumson Fair Haven  'A'                                       9:42.75   1 

     1) Scott, Matt                     2) Fajerman, Ethan                

     3) Stevens, Ford                   4) Stein, Joseph                  

 14 Middletown North High School  'A'                            9:45.69   2 

     1) Goos, Raphael                   2) Heller, Clayton                

     3) Corin, Harry                    4) Gallagher, Patrick             

 15 Matawan  'A'                                                 9:45.78   2 

     1) Serrano, Charlie                2) Bland, Jack                    

     3) Colabelli, James                4) Avesano, Alex                  

 16 Shore Regional H.S.  'A'                                     9:47.36   2 

     1) O'Neill, Daniel                 2) O'Donnell, Bryan               

     3) Loehr, Ryan                     4) Gruskos, Robert                

 17 Red Bank Regional High School  'A'                           9:50.57   2 

     1) Wiener, William                 2) Tepoz, Jose                    

     3) Rivera, Joel                    4) Ghosh, Indy                    

 18 Wall High School  'A'                                        9:55.04   2 

     1) Stoddart, Robert                2) Beyer, Jack                    

     3) Pilla, Nicholas                 4) Xanthacos, Stavros             

 19 Long Branch  'A'                                             9:55.62   2 

     1) Acosta, Joshua                  2) Booth, Alec                    

     3) England, Evan                   4) Sanchez, David                 

 20 Ocean Twp  'A'                                               9:57.61   1 

     1) Hoffman, James                  2) Gronert, Matt                  

     3) Conte, Jared                    4) Mannion, Dylan                 

 21 Howell  'A'                                                  9:59.56   2 

     1) Caston, Tyler                   2) Lindon, Ryan                   

     3) Calfiero, Alex                  4) Arakkal, Sidhu                 

 22 Colts Neck HS  'B'                                          10:01.47   2 

     1) Hayes, John                     2) Sarbone, Matthew               

     3) Visco, Jason                    4) Masia, Rudy                    

 23 Christian Brothers Academy  'D'                             10:07.34   1 

     1) Crivello, Anthony               2) Sorrentino, Joe                

     3) Durney, Justin                  4) Kostulias, Nolan               

 24 Marlboro  'A'                                               10:07.66   1 

     1) Jiang, Eric                     2) Ling, Devin                    

     3) Tzitis, Justin                  4) Bodner, Max                    

 25 Middletown North High School  'B'                           10:19.69   2 

     1) Yenella, Ricky                  2) Ferris, Jared                  

     3) Aitbenbella, Norm               4) Welch, Thomas                  

 26 Monmouth Regional High School  'A'                          10:19.81   2 

     1) Asefa, Nate                     2) Bayona, Jonathan               

     3) Vigil, Jared                    4) Sanders, Tyrel                 

 27 Freehold Boro  'A'                                          10:23.01   2 

     1) Weisenstein, Matthew            2) Ray, Thomas                    

     3) Korthari, Purab                 4) Patel, Anirudh                 

 28 Neptune  'A'                                                10:26.63   2 

     1) Flebbe, Sean                    2) Valle, David                   

     3) Robnison, Shamir                4) Rodriguez, Alec                

 29 Middletown North High School  'C'                           10:33.22   2 

     1) Porskieves, James               2) Lin, Andy                      

     3) Dziadzio, Issac                 4) Merrit, Michael                

 30 Rumson Fair Haven  'B'                                      11:07.74   2 

     1) Barnum, Land                    2) Alescio, Nick                  

     3) Witterschein, Kevin             4) Cooner, Joseph                 

 31 Manasquan High School  'A'                                  11:18.49   2 

     1) Bielicki, Will                  2) Fallon, Cameron                

     3) Walsh, Jake                     4) McCrink, Jack                  

 -- Holmdel  'B'                                                     DNF   2 

     1) Hansen, Colin                   2) Parvataneni, Srithanay         

     3) Ani, Mohamad Omar               4) Pisano, Jordan                 

 -- Middletown South  'A'                                            DNF   1 

     1) Raisley, Anthony                2) Harrington, Jack               

     3) Raisley, John                   4) Saydah, James                  

 

Boys Shot Put Relay Junior Varsity

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals 

=========================================================================

  1 Markowski, Matt              Cba                            44-10.50  

  1 Ward, Connor                 Cba                           J33-09.50  

  2 Hona, Joshua                 Matawan                        39-05.75  

  2 Haraszti, Joshua             Matawan                       J33-08.00  

  3 Rodriguez, Mario             Mater Dei                     J35-00.25  

  3 Noel, Rodney                 Mater Dei                     J33-10.25  

  4 Chung, Jake                  Marlboro                       37-08.25  

  4 Tucker, Royce                Matawan                       J35-11.00  

  4 Pepe, Mike                   Matawan                       J33-06.75  

  5 Mazzone, Gianni              Freehold Twp                  J38-01.50  

  5 Schulman, Tyler              Freehold Twp                  J29-10.75  

  6 Romeo, Michael               Raritan                       J33-10.00  

  6 Gansas, Andrew               Raritan                       J30-02.00  

 12 McQuade, Jack                Middletown South               32-02.75  

 13 Morse, Nicholas              Cba                            31-04.25  

 14 Fulciniti, Matthew           Freehold Boro                  31-01.00  

 15 Gorman, Pat                  Mater Dei                      30-09.75  

 16 Paris, Ryan                  Cba                            30-02.75  

 18 Tompkins, Andrew             Middletown South               30-00.25  

 20 Gray, Thomas                 Cba                            28-07.00  

 21 Trembley, Joseph             Middletown South               28-02.25  

 22 MacPherson, Chris            Cba                            28-01.50  

 23 Di Brita, John               Mater Dei                      27-03.75  

 24 Struse, Giancarlo            Middletown South               26-07.75  

 25 Zamarra, Anthony             Cba                            26-07.25  

 26 Budveit, Matthew             Marlboro                       26-01.00  

 27 Andreen, Zachary             Wall                           25-10.00  

 28 Llacma, Edgar                Freehold Boro                  23-02.75  

 29 Rotonda, Nicholas            Wall                           18-06.75  

 -- Willemstyn, Cameron          Cba                                  ND