Licensed to JBAC Timers - Contractor License

                                        HY-TEK's Meet Manager 1/4/2016 07:54 PM

                       EGG Club Invitational - 1/4/2016                        

                          John Bennett Indoor Complex                          

                                    Results                                    

 

Girls 55 Meter Dash FROSH

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

Finals

  1 Tobias, Tionna               Winslow                            7.67   1  10   

  2 Fischer, Kiyzirah            Trenton Central                    8.03   2   8   

  3 Vincent, Titiana             Trenton Central                    8.17   1   6   

  4 Brown, Deja                  Trenton Central                    8.19   1   4   

  5 Greenstein, Michelle         TR North                           8.27   1   2   

  6 LaBarca, Brooke              Toms River South                   8.31   1   1   

  7 Foote, Philycia              Rancocas Valley                    8.35   2 

  8 Fernandez, Carolina          Spotswood                          8.38   5 

  9 Tomkowich, Stephanie         Toms River South                   8.40   1 

 10 Warren, Makiah               Rancocas Valley                    8.40   2 

 11 Bove, Kara                   Lacey Girls                        8.52   1 

 12 Reid, Addison                TR North                           8.57   1 

 13 Pritchett, Kiara             Rancocas Valley                    8.61   2 

 14 Dean, Skyler                 Lacey Girls                        8.79   3 

 15 Odom, Vashti                 Winslow                            8.89   5 

 16 Salvesen, Carly              Monroe                             8.93   2 

 17 Cruz, Casey                  TR North                           8.98   3 

 18 Diaz, Kaitlyn                Monroe                             9.02   2 

 19 Lawrence, Evangel            Monroe                             9.14   4 

 20 Clark, Hannah                TR North                           9.20   3 

 21 Wall, Julianne               TR North                           9.29   3 

 22 Cann, Morgan                 Spotswood                          9.34   5 

 23 Ologundudu, Yetunde          Winslow                            9.37   3 

 24 Hohwald, Alexis              Spotswood                          9.40   3 

 25 Hartmann, Olivia             Bordentown                         9.50   4 

 26 Forsell, Samantha            Spotswood                          9.54   5 

 27 Hu, Vicky                    TR North                           9.62   4 

 28 Narcisse, Belinda            Asbury Park HS                     9.63   4 

 29 Regan, Emmaleen              Monroe                             9.67   2 

 30 Longo, Katelyn               Spotswood                         10.02   5 

 31 Mantovani, Paige             TR North                          10.10   4 

 32 Jiles, Davian                Trenton Central                   10.91   5 

 

Girls 300 Meter Dash FROSH

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Morrison, Alexandria         Winslow                           45.51   1  10   

  2 Pollioni, Adria              Toms River South                  46.76   2   8   

  3 Greenstein, Michelle         TR North                          47.73   1   6   

  4 Czech, Reagan                Toms River South                  47.74   1   4   

  5 Nestor, Lindsey              Central                           50.20   2   2   

  6 Reid, Addison                TR North                          50.38   1   1   

  7 Cheruvu, Devayani            Monroe                            50.97   2 

  8 Fernandez, Carolina          Spotswood                         51.74   3 

  9 LaBarca, Brooke              Toms River South                  52.83   1 

 10 Flanagan, Rachel             Rancocas Valley                   53.07   2 

 11 Odom, Vashti                 Winslow                           53.36   2 

 12 Wall, Julianne               TR North                          53.71   3 

 13 Montgomery, Mekenna          Rancocas Valley                   54.01   1 

 14 Clark, Hannah                TR North                          55.06   3 

 15 DiFilippo, Adriana           Rancocas Valley                   55.68   2 

 16 Kemp, Kyla                   Millville                         55.89   2 

 17 Regan, Emmaleen              Monroe                            56.12   2 

 18 Cruz, Casey                  TR North                          56.59   3 

 19 Ologundudu, Yetunde          Winslow                         1:02.70   3 

 20 Mantovani, Paige             TR North                        1:03.00   3 

 21 Hu, Vicky                    TR North                        1:03.60   3 

 22 Narcisse, Belinda            Asbury Park HS                  1:06.42   3 

 23 Kolla, Akhila                Monroe                          1:08.16   3 

 

Girls 600 Meter Run FROSH

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Rouse, Rayven                Winslow                         1:49.39   10   

  2 Hood, Nicole                 Winslow                         1:52.46    8   

  3 Orendac, Emily               Rancocas Valley                 1:55.43    6   

  4 Valeo, Sophia                TR North                        1:56.34    4   

  5 Lovell, Josefina             Toms River South                1:56.35    2   

  6 Irwin, Emily                 Toms River South                1:59.87    1   

  7 Gural, Samantha              Spotswood                       2:00.42  

  8 Wassrman, Samantha           Spotswood                       2:04.00  

  9 Bachman, Emma                Rancocas Valley                 2:07.46  

 10 Catalano, Jilian             Rancocas Valley                 2:18.08  

 

Girls 1000 Meter Run FROSH

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Stump, Laura                 Winslow                         3:51.94   10   

  2 Saric, Ava                   Rancocas Valley                 4:00.05    8   

  3 Forman, Erin                 Lacey Girls                     4:00.36    6   

  4 D'Ambrosio, Ayla             Rancocas Valley                 4:01.91    4   

  5 Stump, Morgan                Winslow                         4:07.30    2   

  6 Cucinello, Stephanie         Lacey Girls                     4:08.10    1   

  7 Tran, Kimvy                  Monroe                          4:09.30  

 -- Henry, Keyona                Millville                           DNF  

 -- Loye, Catherine              Bordentown                           DQ  

 

Girls 55 Meter Hurdles FROSH

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Giancaspro, Alessia          Monroe                            10.53   1  10   

  2 Czech, Reagan                Toms River South                  10.58   1   8   

  3 Matullo, Megan               Central                           11.32   1   6   

  4 Brumond, Gabrielle           Spotswood                         11.82   2   4   

  5 Flanagan, Rachel             Rancocas Valley                   11.97   2   2   

  6 Graetzig, Johanna            Monroe                            12.09   2   1   

  7 Mastroianni, Octavia         Spotswood                         12.39   2 

  8 Sagoe, Oyinlola              Monroe                            12.68   2 

 -- Tobias, Tionna               Winslow                             DNF   1 

 

Girls 4x200 Meter Relay FROSH

================================================================================

    School                                               Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Winslow  'A'                                                 1:53.87   10   

  2 Toms River South  'A'                                        2:04.13    8   

  3 Monroe Township  'A'                                         2:05.71    6   

  4 Rancocas Valley  'A'                                         2:06.23    4   

  5 Trenton Central HighSchool  'A'                              2:10.10    2   

  6 Monroe Township  'B'                                         2:10.72    1   

  7 Lacey Girls  'A'                                             2:12.88  

 

Girls Distance Medley FROSH

================================================================================

    School                                               Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Toms River South  'A'                                       14:34.83   10   

  2 Winslow  'A'                                                14:51.48    8   

  3 Lacey Girls  'A'                                            15:12.38    6   

  4 Monroe Township  'A'                                        15:33.67    4   

  5 Rancocas Valley  'A'                                        15:47.88    2   

 -- Asbury Park HS T&F  'A'                                          DNF  

 

Girls High Jump Relay FROSH

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

 -- Dodaro, Clista               Lacey Girls                          NH  

 -- Bove, Kara                   Lacey Girls                          NH  

 

Girls Pole Vault FROSH

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

 -- Pollioni, Adria              Toms River South                     NH  

 

Girls Shot Put Relay FROSH

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Caldwell, Alexis             Asbury Park HS                 25-02.00    5   

  2 Dickens, Lauren              Rancocas Valley                20-01.00    4   

  3 Caldwell, Brionna            Asbury Park HS                 19-10.50    5   

  4 DiFilippo, Adriana           Rancocas Valley                18-11.50    4   

  5 Diaz, Ayanna                 Millville                      18-00.00    3   

  6 Oliver, Lexi                 Millville                      16-01.00    3   

 

Girls 55 Meter Dash NOVICE

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Eleazu, Ifeoma               Bordentown                         7.89   1  10   

  2 Johnson, Ciarra              Winslow                            7.93   1   8   

  3 Simunek, Julianna            Lacey Girls                        7.97   1   6   

  4 LaHay, Faith                 Lacey Girls                        7.99   1   4   

  5 Harris, Mya                  Monroe                             8.04   2   2   

  6 Palmer, Destini              Toms River South                   8.08   1   1   

  7 Haas, Olivia                 Monroe                             8.09   1 

  8 Meyh, Cassidy                Lacey Girls                        8.12   2 

  9 Love, A'Nasia                Trenton Central                    8.14   8 

 10 Dickerson, Tamiya            Winslow                            8.19   5 

 11 Papa, Alexandra              Lacey Girls                        8.20   2 

 12 McConlogue, Kelly            Lacey Girls                        8.24   4 

 13 Vaughn, Keyonia              Winslow                            8.29   4 

 14 Jones, Tierra                Trenton Central                    8.30   2 

 15 Trenholm, Jordan             Lacey Girls                        8.32   3 

 16 Mahon, Kirsten               Monroe                             8.32   2 

 17 Askew, Aziah                 Toms River South                   8.42   4 

 18 Smith, Tatiana               Lakewood                           8.46   7 

 19 McCray, Sunshine             Trenton Central                    8.46   5 

 20 Stratton, Sam                Millville                          8.47   4 

 21 Gallagher, Morgan            Rancocas Valley                    8.51   3 

 22 Villanueva, Yra              Toms River South                   8.52   3 

 23 Ditolvo, Annette             Bordentown                         8.54   1 

 24 Baranyay, Lauren             Toms River South                   8.57   2 

 25 Solly, Victoria              TR North                           8.61   5 

 26 Quarterman, Niya             Winslow                            8.61   6 

 27 LaHay, Tara                  Lacey Girls                        8.62   5 

 28 Davies, Julia                Monroe                             8.64   3 

 29 Patel, Krishna               Monroe                             8.68   3 

 30 Dupree, Kierra               Winslow                            8.70   6 

 31 Scrofani, Destiny            TR North                           8.70   5 

 32 Richardson, Elizbeth         Lacey Girls                        8.72   5 

 33 Dorsey, Emiilee              Lacey Girls                        8.74   5 

 34 Zielinski, Katie             Monroe                             8.75   4 

 35 Clark, Allison               Toms River South                   8.78   4 

 36 Evans, Abigail               Toms River South                   8.82   3 

 36 Ilara, Marissa               Lacey Girls                        8.82   4 

 38 Ditolvo, Amelia              Bordentown                         8.83   1 

 39 Jean-Louis, Janelle          Toms River South                   8.84   3 

 40 Williams, Autumn             Toms River South                   8.84   4 

 41 Bradby, Calese               Bordentown                         8.88   6 

 42 Bove, Alexia                 Lacey Girls                        8.92   2 

 43 Kilfeather, Maggie           TR North                           8.98   6 

 44 Wilson, Cara                 Lacey Girls                        9.02   6 

 45 Simpson, Deja                Monroe                             9.04   7 

 46 Powers, Summer               TR North                           9.07   5 

 47 Valeri, Olivia               Bordentown                         9.08   2 

 48 Quintero, Savannah           Central                            9.13   6 

 49 Arnold, Heather              Central                            9.13   7 

 50 Fiore, Rachel                Lacey Girls                        9.23   7 

 51 Leos, Cindy                  Lakewood                           9.38   7 

 52 French, Jadea                Toms River South                   9.48   8 

 53 Chigirovich, Sara            Monroe                             9.51   7 

 54 Lopez, Ashley                Lakewood                           9.58   9 

 55 Jimenez, Vanessa             Central                            9.59   9 

 56 Sparmo, Angela               TR North                           9.78   8 

 57 Javier, Stephanie            TR North                           9.80   7 

 58 Chambers, Kaitlyn            Toms River South                   9.83   8 

 59 McDonald, Kaitlyn            Bordentown                         9.83   6 

 60 Hamilton, Deborah            Lakewood                           9.86   9 

 61 Kwapong, Zaneta              Winslow                           10.03   9 

 62 Brar, Cynthia                TR North                          10.48   7 

 63 Lezama, Arllitzy             Toms River South                  10.97   9 

 

Girls 300 Meter Dash NOVICE

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Stevanus, Leah               Asbury Park HS                    45.62   5  10   

  2 Caldwell, Alixzandrea        Asbury Park HS                    46.95   5   8   

  3 Vaughn, Keyonia              Winslow                           48.18   6   6   

  4 Askew, Aziah                 Toms River South                  48.42   2   4   

  5 Solly, Victoria              TR North                          48.53   2   2   

  6 Joyner, Maya                 Central                           48.69   2   1   

  7 McConlogue, Kelly            Lacey Girls                       49.13   3 

  8 Smith, Tatiana               Lakewood                          49.49   5 

  9 Robinson, Michaela           Spotswood                         49.62   1 

 10 Santos, Shelby               Rancocas Valley                   50.00   2 

 11 Quarterman, Niya             Winslow                           50.05   6 

 12 Ditolvo, Annette             Bordentown                        50.44   1 

 13 Scrofani, Destiny            TR North                          50.53   4 

 14 Johnson, Ciarra              Winslow                           50.62   6 

 15 Schabacker, Emily            Central                           51.34   2 

 16 Hunter, Kitra                Millville                         51.35   3 

 17 Clarke, Megan                Spotswood                         51.54   2 

 18 Kaplan, Marissa              Monroe                            51.80   2 

 19 Dickerson, Tamiya            Winslow                           52.23   6 

 20 Villanueva, Yra              Toms River South                  52.24   3 

 21 Powers, Summer               TR North                          52.64   4 

 22 Clark, Allison               Toms River South                  52.88   3 

 23 Williams, Autumn             Toms River South                  53.31   3 

 24 Botello, Madison             Rancocas Valley                   53.32   3 

 25 Patel, Sneh                  Monroe                            53.34   3 

 26 Santiago, Isabella           Spotswood                         53.59   4 

 27 Spaanstra, Sabrina           Spotswood                         53.83   2 

 28 Eleazu, Ifeoma               Bordentown                        54.10   1 

 29 Popolo, Nichole              Central                           54.12   4 

 30 Ridgway, Gina                Spotswood                         54.20   3 

 31 Peterson, Eliza              Bordentown                        54.35   2 

 32 Leos, Cindy                  Lakewood                          54.51   6 

 33 Palmese, Lidia               Rancocas Valley                   54.64   2 

 34 Ditolvo, Amelia              Bordentown                        54.89   1 

 35 Kilfeather, Maggie           TR North                          55.25   4 

 36 Jourdain, Tarshise           Asbury Park HS                    55.63   6 

 37 Riviere, Jessika             Asbury Park HS                    55.79   6 

 38 Fisher, Sarah                Spotswood                         55.88   4 

 39 Valeri, Olivia               Bordentown                        55.93   2 

 40 Evans, Abigail               Toms River South                  56.51   3 

 41 Haney, Sydney                Monroe                            57.03   4 

 42 Narcisse, Wesnika            Asbury Park HS                    57.03   6 

 43 Smith, Caitlin               Spotswood                         57.24   4 

 44 Williams, Amaris             Asbury Park HS                    57.50   6 

 45 Lopez, Ashley                Lakewood                          58.22   5 

 46 Bradby, Calese               Bordentown                        58.29   4 

 47 McDonald, Kaitlyn            Bordentown                        58.43   4 

 48 Benigno, Michelle            Spotswood                       1:02.01   6 

 49 Javier, Stephanie            TR North                        1:02.20   5 

 50 Gulati, Amya                 Monroe                          1:02.25   5 

 51 Sparmo, Angela               TR North                        1:03.90   5 

 52 Modi, Jil                    Monroe                          1:04.26   5 

 53 Brar, Cynthia                TR North                        1:04.49   5 

 54 Hamilton, Deborah            Lakewood                        1:04.61   6 

 55 Enweregi, Angle              Winslow                         1:05.21   3 

 56 Kwapong, Zaneta              Winslow                         1:09.90   5 

 

Girls 600 Meter Run NOVICE

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Vaccaro, Kayla               Lacey Girls                     1:54.48   1  10   

  2 Caldwell, Alixzandrea        Asbury Park HS                  1:55.30   2   8   

  3 Ullmann, Alyssa              TR North                        1:55.37   1   6   

  4 Bush, Jordyn                 TR North                        1:56.03   1   4   

  5 Hurley, Olivia               Central                         1:57.80   1   2   

  6 Stevanus, Leah               Asbury Park HS                  1:57.82   2   1   

  7 Bresnan, Emily               Rancocas Valley                 1:58.24   1 

  8 George, Krystina             TR North                        1:58.64   1 

  9 Klalo, Alyssa                TR North                        1:58.73   1 

 10 Murphy, Lauren               TR North                        1:58.74   1 

 11 Fasakin, Bukola              Toms River South                1:59.30   1 

 12 Love, A'Nasia                Trenton Central                 2:00.39   1 

 13 DeSantis, Danielle           TR North                        2:01.38   1 

 14 Lomer, Sarah                 TR North                        2:01.57   2 

 15 Runk, Breonna                TR North                        2:02.56   1 

 16 Perrone, Brianna             Lacey Girls                     2:02.78   1 

 17 Zhang, Reena                 Bordentown                      2:03.05   1 

 18 Suchodolski, Alyson          TR North                        2:06.25   1 

 19 Lima, Marissa                Lacey Girls                     2:07.08   2 

 20 Riveria, Caitlyn             Millville                       2:09.58   2 

 21 Stratton, Sam                Millville                       2:10.18   2 

 22 McElroy, Molly               TR North                        2:10.69   2 

 23 Salera, Brianne              TR North                        2:16.87   2 

 24 Wutzer, Cassidy              Toms River South                2:19.53   2 

 25 Rudnick, Grace               Monroe                          2:20.61   2 

 26 Albrecht, Emily              Bordentown                      2:20.75   1 

 27 Helmold, Marissa             Monroe                          2:20.97   2 

 28 Miller, Meghan               Rancocas Valley                 2:21.43   2 

 29 Lopez-Aragon, Ana            Lakewood                        2:22.75   2 

 30 Leos, Susan                  Lakewood                        2:22.76   2 

 31 Anderson, Ashley             Lacey Girls                     2:23.15   2 

 32 Figueroa, Gabriella          Lakewood                        2:38.51   2 

 33 Gaudreault, Leah             Bordentown                      2:39.39   2 

 

Girls 1000 Meter Run NOVICE

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Thompson, Alana              Rancocas Valley                 3:33.77   10   

  2 Fasakin, Bukola              Toms River South                4:01.60    8   

  3 Simons, Lauren               Rancocas Valley                 4:05.36    6   

  4 Enes, Tessa                  Monroe                          4:05.42    4   

  5 Anderson, Katelyn            Bordentown                      4:10.19    2   

  6 Anderson, Ashley             Lacey Girls                     4:16.76    1   

  7 Wutzer, Cassidy              Toms River South                4:21.07  

  8 Park, Danielle               Bordentown                      4:33.65  

  9 Mccollum, Kelli              Millville                       4:34.11  

 10 Calderon, Xochitl            Bordentown                      4:40.02  

 11 Gunther, Abby                Bordentown                      4:40.50  

 12 Harris, Jessica              Bordentown                      4:51.35  

 13 Pratt, Natalie               Bordentown                      4:58.66  

 14 Mortello, Bailey             Bordentown                      5:03.36  

 -- Quinn, Hannah                Bordentown                          DNF  

 

Girls 55 Meter Hurdles NOVICE

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 LaHay, Faith                 Lacey Girls                        9.13   1  10   

  2 Meyh, Cassidy                Lacey Girls                        9.70   1   8   

  3 Simunek, Julianna            Lacey Girls                        9.82   1   6   

  4 McConlogue, Kelly            Lacey Girls                       10.12   1   4   

  5 LaHay, Tara                  Lacey Girls                       10.22   1   2   

  6 Fordyce, Jada                Central                           10.37   2   1   

  7 Baranyay, Lauren             Toms River South                  10.49   1 

  8 Baehr, Reagan                Rancocas Valley                   10.59   1 

  9 Mark, Rudmita                Trenton Central                   10.68   2 

 10 Dorsey, Emiilee              Lacey Girls                       10.77   2 

 11 Robinson, Michaela           Spotswood                         10.95   2 

 12 McCray, Sunshine             Trenton Central                   10.95   3 

 13 Collins, Jenna               Central                           11.07   3 

 14 Heizer, Kayla                Monroe                            11.10   3 

 15 English, Faith               Rancocas Valley                   11.19   4 

 16 Fiordaliso, Sabrina          Monroe                            11.31   2 

 17 Ward, Devin                  TR North                          11.31   1 

 18 Tuzio, Ana                   Central                           11.34   3 

 19 Morris, Faith                Central                           11.36   3 

 20 Richardson, Tianna           Rancocas Valley                   11.39   2 

 21 Mitchell, Destiny            Central                           11.43   2 

 22 Scrofani, Destiny            TR North                          11.48   2 

 23 Green, Monay                 Trenton Central                   11.60   3 

 24 Haouari, Dina                Monroe                            13.78   3 

 25 Clarke, Megan                Spotswood                         14.31   3 

 

Girls 4x200 Meter Relay NOVICE

===================================================================================

    School                                               Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Lacey Girls  'A'                                             1:54.74   1  10   

  2 Trenton Central HighSchool  'A'                              1:59.74   1   8   

  3 Winslow  'A'                                                 2:00.49   1   6   

  4 Monroe Township  'A'                                         2:00.72   2   4   

  5 Rancocas Valley  'A'                                         2:02.72   2   2   

  6 Toms River South  'A'                                        2:03.44   2   1   

  7 Lacey Girls  'B'                                             2:06.33   2 

  8 Asbury Park HS T&F  'A'                                      2:07.06   1 

  9 Bordentown  'A'                                              2:07.92   1 

 10 Lacey Girls  'C'                                             2:07.94   3 

 11 Rancocas Valley  'B'                                         2:11.27   3 

 12 Monroe Township  'B'                                         2:11.96   2 

 13 Monroe Township  'C'                                         2:12.19   2 

 14 Millville  'A'                                               2:13.28   3 

 15 Monroe Township  'D'                                         2:20.44   3 

 16 Lakewood High School  'A'                                    2:23.22   3 

 17 Toms River South  'B'                                        2:25.29   3 

 

Girls Distance Medley NOVICE

================================================================================

    School                                               Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Toms River North  'A'                                       14:14.61   10   

  2 Toms River North  'C'                                       14:14.73    8   

  3 Toms River North  'D'                                       14:26.00    6   

  4 Rancocas Valley  'A'                                        14:43.00    4   

  5 Central Regional Track & Field  'A'                         14:53.92    2   

  6 Toms River North  'B'                                       15:38.51    1   

  7 Monroe Township  'A'                                        15:49.13  

  8 Bordentown  'A'                                             16:20.00  

  9 Millville  'A'                                              17:43.00  

 

Girls High Jump Relay NOVICE

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Morales, Gianny              Central                         4-02.00    5   

  2 Batema n, Juliette           Central                         4-00.00    5   

 

Girls Pole Vault NOVICE

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Grant, Charity               Central                         7-00.00   10   

  2 Petersen, Tiffany            Central                         6-06.00    8   

  3 Askew, Aziah                 Toms River South                6-00.00    4   

  3 Harper, Katlyn               Rancocas Valley                 6-00.00    4   

  3 Clark, Allison               Toms River South                6-00.00    4   

 -- Chambers, Kaitlyn            Toms River South                     NH  

 -- Solomon, Cassandra           Central                              NH  

 -- Rosa, Kitana                 Central                              NH  

 -- Fasakin, Bukola              Toms River South                     NH  

 

Girls Shot Put Relay NOVICE

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Freed, Chloe                 Lacey Girls                    33-01.75    5   

  2 Sorrentino, Shannon          Toms River South               30-08.50    4   

  3 butler, nakaiya              Millville                      29-08.00    2   

  4 Hogrebe, Tori                Central                        28-00.50    3   

  5 Biddle, Lacey                Winslow                        27-01.00    1   

  6 Highland, Christina          Central                        26-11.50    3   

  7 Gorrell, Kayla               Lacey Girls                    26-11.00    5   

  8 Hall, Molly                  Central                        26-10.50  

  9 Tablas, Irene                Lakewood                       26-06.50    0.50

 10 Cupo, Kasey                  Toms River South               26-05.50    4   

 11 Dupree, Kierra               Winslow                        25-10.50    1   

 12 Rudnicki, Livia              TR North                       25-10.00  

 13 Berardo, Caitlyn             Lacey Girls                    25-09.00  

 14 Fyle, Breanna                Toms River South               25-08.00  

 14 DeShields, Verna             Trenton Central                25-08.00  

 16 Holichork, Alexandra         Toms River South               25-03.00  

 17 Parrilla, Jeanne             Spotswood                      24-01.50  

 18 Paiva, Mila                  Spotswood                      23-11.50  

 19 Lyons, Emily                 Spotswood                      23-06.50  

 20 Lozada, Yalise               Millville                      23-06.00    2   

 21 Mhardenccollum, Tabriann     Millville                      23-03.00  

 22 Caldwell, Alixzandrea        Asbury Park HS                 23-01.00  

 23 Pace, Christina              Millville                      22-11.50  

 24 Patterson, Margaret          Lacey Girls                    22-10.25  

 25 Kennedy, Quania              Monroe                         22-09.75  

 26 DeJesus, Alexandrea          Central                        22-05.25  

 27 Aguiar, Alexa                Central                        22-05.00  

 28 Torres, Dulce                Lakewood                       22-04.00    0.50

 29 Rodriguez, Diane             Lakewood                       22-02.50  

 30 Dudeck, Caroline             Toms River South               21-10.50  

 31 Imtiaz, Aisha                Monroe                         21-08.00  

 32 Bowyer, Heaven               Millville                      21-03.50  

 33 Ortiz, Analisse              Monroe                         21-03.25  

 34 Akinlolu, Faith              Toms River South               21-02.50  

 35 Stewart, Jamesha             Lakewood                       21-01.75  

 36 Watson, Nyrobi               Trenton Central                20-11.25  

 37 Carbonetto, Nicolette        TR North                       20-10.00  

 38 Reeves, Janasia              Asbury Park HS                 20-00.50  

 39 Fanelli, Brittney            Monroe                         20-00.00  

 40 Torres, Sashijri             Toms River South               19-11.50  

 41 Soucy, Kayleigh              Toms River South               19-08.00  

 42 Higgins, Zoe                 Monroe                         19-06.50  

 43 Hernandez, Kelly             Toms River South               19-05.50  

 44 Singh, Simran                Monroe                         19-03.00  

 45 Cats, Blanca                 Toms River South               17-10.50  

 46 Riveria, Jubilee             Millville                      17-03.75  

 47 Glenn, Jasmin                Central                        16-06.00  

 48 Walsh, Giavanna              Spotswood                      16-01.00  

 

Boys 55 Meter Dash FROSH

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Romeo, Joseph                TR North                           7.17   1  10   

  2 Dorsey, Colin                Lacey Boys                         7.47   1   8   

  3 Sparmo, Jared                Toms River East                    7.47   1   6   

  4 Glanton, Khalil              Trenton Central                    7.56   1   4   

  5 Harris, Marcus               Millville                          7.66   1   2   

  6 Alea, Vail                   Monroe                             7.72   2   1   

  7 Smith, Artis                 Millville                          7.81   2 

  8 Shah, Kevish                 Monroe                             7.84   3 

  9 Sudlow, Kamau                Rancocas Valley                    7.85   1 

 10 Cespedies, AJ                Bordentown                         7.92   1 

 11 Siddiqui, Afran              Monroe                             8.14   2 

 12 Gamba, Adam                  Toms River East                    8.23   3 

 13 Sooy, Joshua                 Millville                          8.37   1 

 14 Moral, John                  Toms River East                    8.40   2 

 15 Gilmartin, Ryan              Toms River East                    8.45   2 

 16 Bryant, Joe                  Toms River East                    8.54   3 

 17 Johson, Jordon               Toms River East                    8.60   3 

 18 Hryc, Dylan                  Toms River East                    8.99   3 

 19 Singh, Jaydeep               Bordentown                        10.30   3 

 

Boys 300 Meter Dash FROSH

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Glanton, Khalil              Trenton Central                   39.81   1  10   

  2 Zapanta, Jared               Old Bridge                        40.28   1   8   

  3 McCrae, Mahsiah              Trenton Central                   42.21   1   6   

  4 Cruz, Isaiah                 Old Bridge                        42.67   1   4   

  5 Sudlow, Kamau                Rancocas Valley                   43.15   2   2   

  6 Wilson, Darius               Old Bridge                        43.46   2   1   

  7 Foering, Luke                Rancocas Valley                   44.40   2 

  8 Cespedies, AJ                Bordentown                        44.76   1 

  9 Trinidad, Raphael            Old Bridge                        44.81   2 

 10 Acheampong, Justin           Spotswood                         44.87   2 

 11 Harris, Marcus               Millville                         45.94   2 

 12 Flores, Gustavo              Toms River South                  46.65   2 

 13 Davis, Denzel                Trenton Central                   47.30   3 

 14 Calusin, Piolo               Monroe                            47.39   3 

 15 Arone, Daniel                Rancocas Valley                   48.38   3 

 16 Murry, Connor                Bordentown                        48.99   1 

 17 Staana, Matthew              Monroe                            50.71   3 

 18 Buckousis, Bradley           Bordentown                        50.94   3 

 -- Singh, Jaydeep               Bordentown                          DNF   3 

 

Boys 600 Meter Run FROSH

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Raimondi, Ryan               Toms River South                1:39.18   10   

  2 McCrae, Mahsiah              Trenton Central                 1:40.90    8   

  3 Harold, Joseph               Spotswood                       1:40.94    6   

  4 Davis, Jared                 Lacey Boys                      1:42.26    4   

  5 Yuro, Matt                   Toms River South                1:42.38    2   

  6 Rongo, John                  Old Bridge                      1:42.54    1   

  7 Scarduffa, Evan              Spotswood                       1:44.74  

  8 Davis, Denzel                Trenton Central                 1:45.59  

  9 Viteritto, Anthony           Bordentown                      1:46.02  

 10 Ambridge, Anthony            Lakewood                        1:52.05  

 11 Lalicon, Jerimiah            Spotswood                       1:52.08  

 12 Huerta, Fausto               Lakewood                        1:54.55  

 13 Casazza, Patrick             Monroe                          1:59.04  

 14 Cool, Steven                 Old Bridge                      1:59.57  

 15 Ahammed, Thaquib             Old Bridge                      2:03.39  

 16 Smith, Artis                 Millville                       2:12.08  

 17 Lane, Fraklin                Lacey Boys                      2:36.04  

 

Boys 1000 Meter Run FROSH

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Moore, Ian                   Rancocas Valley                 2:55.30   10   

  2 Swan, Ryan                   Rancocas Valley                 3:01.33    8   

  3 Mason, Rajus                 Rancocas Valley                 3:03.10    6   

  4 Carella, Richard             Monroe                          3:05.71    4   

  5 Ambridge, Anthony            Lakewood                        3:33.05    2   

  6 Huerta, Fausto               Lakewood                        3:35.96    1   

  7 Espin, Edwin                 Monroe                          3:46.08  

  8 Lane, Fraklin                Lacey Boys                      4:31.44  

  9 Gaudreault, Andrew           Bordentown                      4:44.72  

 

Boys 55 Meter Hurdles FROSH

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Gilmartin, Ryan              Toms River East                   10.04   1  10   

  2 Morales, Bryan               Lakewood                          10.16   1   8   

  3 Calvan, Moises               Lakewood                          10.75   2   6   

  4 Kolbasowski, Alexander       Spotswood                         10.88   2   4   

  5 Ambridge, Anthony            Lakewood                          11.07   2   2   

  6 Gupta, Harshit               Monroe                            11.29   1   1   

  7 Suresh, Anirudh              Monroe                            11.32   1 

  8 Narany, Pranay               Monroe                            14.05   1 

 -- Ramirez, Jesus               Lacey Boys                           DQ   2 

 

Boys 4x200 Meter Relay FROSH

================================================================================

    School                                               Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Monroe Township  'A'                                         1:56.79   10   

  2 Monroe Township  'B'                                         2:05.48    8   

 

Boys Distance Medley FROSH

===================================================================================

    School                                               Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Rancocas Valley  'A'                                        11:20.94   2  10   

  2 Monroe Township  'A'                                        12:52.25   2   8   

  3 Old Bridge High School  'A'                                 13:05.93   2   6   

  4 Toms River North  'A'                                       13:57.42   2   4   

  5 Toms River East  'A'                                        14:29.09   2   2   

 

Boys High Jump Relay FROSH

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Gilmartin, Ryan              Toms River East                 4-09.00  

  2 Calvan, Moises               Lakewood                        4-06.00  

 -- Morales, Bryan               Lakewood                             NH  

 -- Moral, John                  Toms River East                      NH  

 

Boys Shot Put Relay FROSH

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Cafarell, Andrew             TR North                       34-11.75    5   

  2 Pierce, Ty                   Lakewood                       33-03.00    4   

  3 Light, Kyle                  TR North                       28-01.25    5   

  4 Stephens, Jaedon             Asbury Park HS                 26-08.00    3   

  5 Campanelli, Angelo           Toms River East                25-11.00    2   

  6 Calvan, Moises               Lakewood                       24-05.00    4   

  7 Jourdain, Stevens            Asbury Park HS                 23-07.00    3   

  8 Tortoriello, Frank           Toms River East                22-08.25    2   

 

Boys 55 Meter Dash NOVICE

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Copeland, Marquis            Winslow                            7.08   1  10   

  2 Oguonu, Chinedum             Bordentown                         7.09   1   8   

  3 Salas, Anthony               Toms River East                    7.13   1   6   

  4 Miller, Elijah               Lakewood                           7.16   1   4   

  5 Hernandez-Mayers, Emron      Lakewood                           7.18   4   2   

  6 Howard, Freeman              Lakewood                           7.19   3   1   

  7 Moeller, Mike                Lacey Boys                         7.20   2 

  8 Smalls, Keir                 Winslow                            7.20   1 

  9 Lott, TreShaun               Rancocas Valley                    7.21   1 

 10 Orozco, James                Toms River East                    7.24   3 

 10 Hunt, Reilly                 Lacey Boys                         7.24   1 

 12 Stephens, Jaedon             Asbury Park HS                     7.24   2 

 13 Nitti, Marcus                Toms River East                    7.25   2 

 14 Grupico, Mario               Rancocas Valley                    7.26   2 

 15 Davis, Norion                Toms River East                    7.28   4 

 16 Holguin, Jason               Lakewood                           7.34   3 

 17 Addae-Kumi, Anthony          Winslow                            7.40   2 

 18 Gest, Fletcher               Toms River East                    7.44   3 

 19 Coston, Anthony              Toms River South                   7.44   6 

 20 Narcisse, Shown              Asbury Park HS                     7.45   2 

 21 Schemel, Alex                Lacey Boys                         7.50   2 

 22 Yambao, Claudio              Toms River East                    7.50   4 

 23 Stevens, Tyler               Rancocas Valley                    7.53   4 

 24 Washington, Deandre          Toms River South                   7.53   5 

 25 Rodriguez, Hector            Lakewood                           7.59   5 

 26 Seehausen, Kyle              Toms River East                    7.59   4 

 27 Vaidya, Anish                Monroe                             7.63   5 

 28 Tylutki, Brad                Lacey Boys                         7.67   4 

 29 Krishnam, Vivek              Monroe                             7.68   4 

 30 Breen, Dylan                 Lacey Boys                         7.68   5 

 31 Rose, William                Lacey Boys                         7.72   2 

 32 Williams, Jeff               Bordentown                         7.73   1 

 33 Joffe, Cody                  Toms River East                    7.73   5 

 34 Farrington, Jayden           Millville                          7.79   3 

 35 Mirabile, Brandon            Toms River East                    7.81   3 

 36 Bedi, Ritik                  Monroe                             7.82   3 

 37 Phillips, Jared              Lacey Boys                         7.83   5 

 38 Buttler, Matthew             Lacey Boys                         7.84   7 

 39 Regatte, Abhijeet            Monroe                             7.86   6 

 40 White, Keith                 Asbury Park HS                     7.88   3 

 41 Uchila, Ananth               Monroe                             7.89   6 

 42 Calpotura, Arvinjon          Toms River East                    7.96   7 

 43 Wolf, Edward                 Toms River East                    8.00   6 

 44 Cantos, Anthony              Monroe                             8.01   5 

 45 Kim, Younghui                Lacey Boys                         8.03   6 

 46 Mirabile, Ryan               Toms River East                    8.08   5 

 47 Perrone, Matthew             Lacey Boys                         8.21   6 

 48 Floros, Steven               Toms River East                    8.21   6 

 49 Wheeler, Tyler               Lacey Boys                         8.37   7 

 50 Moss, Jack                   Lacey Boys                         8.63   4 

 

Boys 300 Meter Dash NOVICE

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Wright, Aramis               Trenton Central                   38.68   1  10   

  2 Andrews, Brandon             Old Bridge                        38.77   1   8   

  3 Chase, Anthony               Winslow                           39.15   1   6   

  4 Esposito, Ed                 Old Bridge                        39.53   1   4   

  5 Davis, Kyle                  Old Bridge                        39.83   3   2   

  6 Miller, Elijah               Lakewood                          40.35   2   1   

  7 Nazareno, Andrew             Old Bridge                        40.78   1 

  8 Grupico, Mario               Rancocas Valley                   41.08   2 

  9 Rodriguez, Hector            Lakewood                          41.30   2 

 10 Fung, Donald                 Old Bridge                        41.40   3 

 11 Romulus, Calvialy            Asbury Park HS                    41.52   5 

 12 Rocchio, Antonio             Old Bridge                        41.64   3 

 13 Holguin, Jason               Lakewood                          41.66   2 

 14 Boylan, Matthew              Spotswood                         41.73   5 

 15 Narcisse, Shown              Asbury Park HS                    41.76   5 

 16 Williams, Jeff               Bordentown                        41.83   2 

 17 Lou, Chris                   Old Bridge                        41.88   2 

 18 Chandler, Bronell            Winslow                           41.89   2 

 19 Lancaster, Keith             Old Bridge                        41.92   3 

 20 Oguonu, Chinedum             Bordentown                        41.97   1 

 21 Wheager, Manny               Old Bridge                        42.03   4 

 22 Lott, TreShaun               Rancocas Valley                   42.13   2 

 23 Stanley, Malcolm             Rancocas Valley                   42.53   3 

 24 Fleming, Zyaire              Trenton Central                   42.66   3 

 25 Lewczak-Miller, Ian          Toms River South                  43.02   4 

 26 Holmes, Jared                Toms River South                  43.05   3 

 27 Caprara, Antonio             Toms River South                  43.33   2 

 28 Washington, Deandre          Toms River South                  43.36   3 

 29 Coston, Anthony              Toms River South                  44.06   3 

 30 Howard, Freeman              Lakewood                          44.17   2 

 31 Stimiloski, Daniel           Rancocas Valley                   44.21   3 

 32 Elbready, Abdallan           Toms River South                  45.63   4 

 33 Guido, Christion             Monroe                            45.77   4 

 34 Jonna, Sai                   Monroe                            45.90   4 

 35 Newell, Anthony              Toms River South                  46.12   4 

 36 DiPietro, Nicholas           Monroe                            46.21   4 

 37 Rascona, Nick                Spotswood                         46.41   2 

 38 Scheida, Tyler               Monroe                            46.62   4 

 39 Lopez, Alex                  Toms River South                  46.97   5 

 40 DiPietro, Thomas             Monroe                            47.80   4 

 41 Manda, Hirtesh               Monroe                            47.96   4 

 42 Kehayas, Nicholas            Monroe                            48.00   4 

 43 Amaya, Ed                    Spotswood                         50.01   5 

 44 Saqib, Mian                  Old Bridge                        50.93   5 

 45 Roy, Aaron                   Spotswood                         51.67   5 

 46 Tobia, John                  Spotswood                         52.25   5 

 47 Maggio, Evan                 Spotswood                         52.64   5 

 48 Sekhon, Diljot               Bordentown                        56.67   5 

 49 Antonelli, Dylan             Lacey Boys                      1:00.03   5 

 

Boys 600 Meter Run NOVICE

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Knoetig, Kevin               Toms River South                1:31.70   1  10   

  2 Czech, Nolan                 Toms River South                1:32.10   1   8   

  3 Ochieng, Chris               Old Bridge                      1:32.20   1   6   

  4 Ramos, Zach                  Lacey Boys                      1:35.71   1   4   

  5 Ziolkowski, Chris            Toms River South                1:36.30   1   2   

  6 Price, Amir                  Winslow                         1:36.60   1   1   

  7 Bokma, Peter                 Bordentown                      1:37.40   1 

  8 Ziolkowski, Nick             Toms River South                1:38.01   1 

  9 Larkin, Kevin                Old Bridge                      1:38.40   1 

 10 Hernandez, Andrew            Trenton Central                 1:38.42   1 

 11 Riddle, Dean                 Toms River South                1:38.77   2 

 12 Bassirou, Ba                 Winslow                         1:38.80   1 

 13 Florencio, Marcus            Old Bridge                      1:39.74   1 

 14 Templo, Avery                Old Bridge                      1:40.01   2 

 15 Jean Vilma, Ronald           Asbury Park HS                  1:40.18   2 

 16 Benzon, Alriz                Old Bridge                      1:40.43   2 

 17 Schipani, Kevin              Old Bridge                      1:40.90   1 

 18 Jeanrovert, Alexius          Trenton Central                 1:41.06   2 

 19 Fleming, Zyaire              Trenton Central                 1:42.20   1 

 20 Juanites, Yonni              Rancocas Valley                 1:42.40   1 

 21 Ahammed, Tajim               Old Bridge                      1:43.30   1 

 22 Mathiang, Abram              Trenton Central                 1:43.63   2 

 23 Dufresne, Kevin              Old Bridge                      1:47.03   2 

 24 Man, Thomas                  Old Bridge                      1:47.59   2 

 25 Riveria, Silas               Trenton Central                 1:50.11   2 

 26 Poyau, Paul                  Trenton Central                 1:50.25   2 

 27 Rivera, Mauricio             Lakewood                        1:50.41   2 

 28 Kirwan, Matt                 Toms River South                1:50.76   2 

 29 Freno, Brian                 Old Bridge                      1:52.27   2 

 30 Gasper-Rojas, Ricardo        Lakewood                        2:01.61   2 

 31 Antonelli, Dylan             Lacey Boys                      2:02.18   2 

 32 Addesso, David               Spotswood                       2:02.58   2 

 33 Foushee, Xavier              Rancocas Valley                 2:06.50   1 

 34 Tabori, Brandon              Spotswood                       2:14.20   1 

 

Boys 1000 Meter Run NOVICE

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Hernandez, Andrew            Trenton Central                 2:57.02   1  10   

  2 Lazzaro, Joe                 Toms River South                2:58.06   1   8   

  3 Vargas, Martin               Lakewood                        3:07.29   1   6   

  4 Caprara, Antonio             Toms River South                3:11.05   1   4   

  5 Bird, Christian              Millville                       3:12.34   1   2   

  6 Mateja, Frank                Rancocas Valley                 3:12.93   1   1   

  7 Stump, Cooper                Winslow                         3:13.38   1 

  8 Vanaman, Eric                Millville                       3:14.71   1 

  9 Weitman, Austin              Monroe                          3:14.81   1 

 10 Stewart, Jack                Bordentown                      3:17.22   1 

 11 Mathiang, Abram              Trenton Central                 3:19.11   1 

 12 Rios, Marcus                 Bordentown                      3:19.66   1 

 13 Harris, Matt                 Bordentown                      3:21.47   2 

 14 Rivera, Mauricio             Lakewood                        3:26.49   2 

 15 Williams, Dylon              Bordentown                      3:27.86   2 

 16 Catalano, Spencer            Rancocas Valley                 3:30.44   1 

 17 Riveria, Silas               Trenton Central                 3:30.53   2 

 18 Poyau, Paul                  Trenton Central                 3:30.72   2 

 19 Thomas, Justin               Winslow                         3:32.28   1 

 20 Huang, Kevin                 Bordentown                      3:36.25   2 

 21 Millemann, Bailey            Bordentown                      3:36.93   2 

 22 Scranton, Nathan             Bordentown                      3:39.68   2 

 23 Dunlevy, Ash                 Bordentown                      3:39.70   2 

 24 Baldwin, Nicholas            Asbury Park HS                  3:40.03   2 

 25 Gasper-Rojas, Ricardo        Lakewood                        3:40.15   2 

 26 Kemble, Tyler                Rancocas Valley                 3:40.45   2 

 27 Stratton, Shane              Millville                       3:40.46   2 

 28 Hopkins, David               Bordentown                      3:47.38   2 

 29 Pratt, Ryan                  Bordentown                      5:08.85   2 

 

Boys 55 Meter Hurdles NOVICE

===================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Chandler, Bronell            Winslow                            9.04   1  10   

  2 Davis, Taki                  Winslow                            9.22   1   8   

  3 Stanley, Malcolm             Rancocas Valley                    9.28   1   6   

  4 Hernandez-Mayers, Emron      Lakewood                           9.43   1   4   

  5 Gest, Fletcher               Toms River East                    9.96   2   2   

  6 Fernandez, Nicholas          Monroe                            10.15   1   1   

  7 Rodriguez, Hector            Lakewood                          10.19   2 

  8 Davis, Norion                Toms River East                   10.23   1 

  9 Wolf, Edward                 Toms River East                   10.56   2 

 10 Conticchio, Joseph           Lacey Boys                        10.84   2 

 11 Joffe, Cody                  Toms River East                   10.96   2 

 12 Mirabile, Brandon            Toms River East                   11.12   2 

 

Boys 4x200 Meter Relay NOVICE

===================================================================================

    School                                               Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Winslow  'A'                                                 1:40.77   1  10   

  2 Trenton Central HighSchool  'A'                              1:41.26   1   8   

  3 Lakewood High School  'A'                                    1:41.48   2   6   

  4 Lacey Boys  'A'                                              1:44.42   2   4   

  5 Asbury Park HS T&F  'A'                                      1:45.36   2   2   

  6 Monroe Township  'A'                                         1:49.95   2   1   

  7 Monroe Township  'B'                                         1:51.64   2 

  8 Bordentown  'A'                                              1:52.93   1 

  9 Lacey Boys  'B'                                              1:53.59   3 

 10 Lacey Boys  'C'                                              1:56.31   3 

 11 Monroe Township  'C'                                         1:56.89   3 

 12 Lacey Boys  'D'                                              2:03.29   3 

 -- Millville  'A'                                                    DQ   3 

 

Boys Distance Medley NOVICE

===================================================================================

    School                                               Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Old Bridge High School  'A'                                 10:49.26   2  10   

  2 Old Bridge High School  'B'                                 10:50.83   2   8   

  3 Winslow  'A'                                                11:39.66   1   6   

  4 Trenton Central HighSchool  'A'                             11:42.16   2   4   

  5 Toms River North  'A'                                       12:17.11   1   2   

  6 Spotswood High School  'B'                                  12:52.04   1   1   

  7 Rancocas Valley  'A'                                        12:52.06   1 

  8 Spotswood High School  'A'                                  12:52.37   1 

  9 Bordentown  'A'                                             12:54.72   1 

 10 Toms River North  'C'                                       13:03.31   1 

 11 Monroe Township  'A'                                        13:05.79   1 

 12 Toms River North  'B'                                       13:05.95   1 

 13 Millville  'A'                                              13:12.12   1 

 14 Toms River East  'A'                                        13:20.06   2 

 -- Toms River North  'D'                                            DNF   1 

 

Boys High Jump Relay NOVICE

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Davis, Norion                Toms River East                 5-04.00    5   

  2 Breen, Dylan                 Lacey Boys                      5-02.00    3   

  3 Davis, Taki                  Winslow                         5-00.00    4   

  3 Addae-Kumi, Michael          Winslow                         5-00.00    4   

  3 Gest, Fletcher               Toms River East                 5-00.00    5   

  6 Phillips, Jared              Lacey Boys                      4-09.00    3   

 

Boys Pole Vault NOVICE

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Smoke, Daniel                TR North                        9-00.00   10   

  2 Bianchino, Jon               Old Bridge                      8-06.00    8   

  3 Kasper, Kyle                 TR North                       J8-06.00    6   

  4 Copeland, Marquis            Winslow                         7-06.00    4   

 -- Gonzales, John               TR North                             NH  

 -- Averhart, Trevon             Winslow                              NH  

 -- Signorelli, Joe              TR North                             NH  

 

Boys Shot Put Relay NOVICE

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Burdge, Brandon              Toms River East                43-10.00    5   

  2 Lezin, Joshua                Lakewood                       39-00.50    4   

  3 Rodriguez, Jean Paul         Lakewood                       38-00.75    4   

  4 Pierre, Arthur               Winslow                        37-01.00    3   

  5 waller, brandon              Millville                      36-04.00  

  6 Osorno, Juan                 Lacey Boys                     35-07.50    2   

  7 Corace, Mike                 Spotswood                      35-01.25    0.50

  8 Carr, John                   Lacey Boys                     35-01.00  

  8 Rodriguez, Evan              Lacey Boys                     35-01.00    2   

 10 Williams, Michael            TR North                       34-11.50    1   

 11 Frombach, Stephen            Rancocas Valley                34-09.00  

 12 Defranco, John               Toms River East                34-07.75    5   

 13 Brown, Shawn                 Winslow                        33-11.50    3   

 14 Heinrich, Noah               TR North                       33-02.50    1   

 15 Lapinski, George             Lacey Boys                     32-09.50  

 16 Grant, Johnathan             Lacey Boys                     32-07.00  

 17 Fiume, Nick                  Toms River East                32-02.00  

 18 Cresho, Anthony              Toms River East                31-06.25  

 19 Wesley, Eugene               Winslow                        30-11.00  

 20 Kozak, Noel                  Spotswood                      30-10.00    0.50

 21 DeRogatis, Joseph            Monroe                         30-05.00  

 22 Pivano, Nick                 Toms River East                30-04.50  

 23 Jourdain, Stevens            Asbury Park HS                 30-00.50  

 24 Rice, Sean                   Spotswood                      28-11.50  

 25 Owen, Donald                 Monroe                         28-11.00  

 26 Schemel, Alex                Lacey Boys                     27-03.75  

 27 Lawrence, Samuel             Monroe                         26-11.00  

 28 White, Keith                 Asbury Park HS                 25-10.50  

 29 Kendrick, Jaivien            Rancocas Valley                25-07.25  

 30 Cutillo, Alex                Toms River East                25-01.50  

 31 Handa, Rishub                Monroe                         24-09.25  

 32 Regan, Owen                  Monroe                         24-00.00  

 33 Armstead, Antwan             Millville                      23-04.00  

 34 Maselli, Vincent             Spotswood                      21-05.00  

 34 Sotnick, Gregory             Monroe                         21-05.00  

 -- Akeefuran, Oluwasegun        Winslow                              ND