Licensed to JBAC Timers - Contractor License

                                        HY-TEK's Meet Manager 1/9/2016 08:05 PM

                      Greater Middlesex Relays - 1/9/2016                      

                          John Bennett Indoor Complex                          

                                    Results                                    

 

Girls 4x200 Meter Relay Varsity

===================================================================================

    School                                               Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

Finals

  1 South Brunswick  'A'                                         1:47.86   3  10   

     1) Osley, Desirae                  2) Araque, Brianna                

     3) Witherspoon, Latisha            4) Baker, Essence                 

  2 Piscataway High School  'A'                                  1:48.19   3   8   

     1) Evans, Khamil                   2) Bethea, Tasha                  

     3) Osborne, Jayda                  4) Dwyer, Asha                    

  3 Woodbridge High School  'A'                                  1:50.53   3   6   

     1) Ibironke, Taiwo                 2) Davis, Kaylah                  

     3) Dorval, Makisha                 4) Marine, Elisanett              

  4 East Brunswick High School  'A'                              1:50.84   3   4   

     1) Donou, Gloria                   2) Abrahams, Leyna                

     3) Constantin, Victoria            4) James, Erin                    

  5 Monroe  'A'                                                  1:51.63   3   2   

     1) Liebenthal, Gennyka             2) Caccio, Olivia                 

     3) Hooker, Tiffanie                4) Kimbo, Kelly                   

  6 Metuchen High School  'A'                                    1:52.40   2   1   

     1) Santo Pietro, Ariana            2) Michalski, Tracy               

     3) Harding, Jessica                4) Lobdell, Lauren                

  7 Old Bridge High School  'A'                                  1:52.95   2 

     1) Serpe, Joely                    2) Washington, Maya               

     3) Kats, Simone                    4) Piekarewicz, Patrycja          

  8 Edison High School  'A'                                      1:53.67   3 

     1) Arrington, Bria                 2) Fadahunsi, Promise             

     3) Lopez, Nhaya                    4) Araromi, Boluwatife            

  9 North Brunswick High School  'A'                             1:55.27   2 

     1) Francis, Shelby                 2) Migliorino, Maria              

     3) Tucci, Victoria                 4) Taylor, Shaunna                

 10 Perth Amboy High School  'A'                                 1:55.75   2 

     1) Brandon, Nyaja                  2) Croner, Nayannah               

     3) Sears, Ashley                   4) Williams, Bryah                

 11 Sayreville War Memorial HS  'A'                              1:59.39   2 

     1) Vick, Bailey                    2) Brown, Chyann                  

     3) Wideman, Beatrice               4) Handy, Eryn                    

 12 New Brunswick High School  'A'                               1:59.58   2 

     1) Howard, Tiara                   2) Pelzer-Cover, Nya              

     3) Peterkin, Serafina              4) Avila, Melissa                 

 13 Kennedy Indoor  'A'                                          2:00.95   1 

     1) Kelly, Jacqueline               2) McClain, Madison               

     3) Milton, Samaria                 4) Javier, Kirsten                

 14 J.P. Stevens High School  'A'                                2:04.21   1 

     1) Johnson, Samantha               2) Tran, Terissa                  

     3) Scott, Xikyia                   4) Venkat, Shreya                 

 15 South Plainfield High School  'A'                            2:05.61   1 

     1) Diamant, Lindsey                2) Samuel, Danaysha               

     3) Green, Keiana                   4) Polite, Destinee               

 16 Spotswood High School  'A'                                   2:08.26   1 

     1) Santiago, Isabella              2) Brumond, Gabrielle             

     3) Smith, Caitlin                  4) Mastroianni, Octavia           

 -- South Amboy HS  'A'                                              XDQ   1 

     1) Rugel, Gabrielle                2) Whiteley, Mary                 

     3) Sagliocco, Susan                4) McCarthy, Meaghan              

 

Girls 4x400 Meter Relay Varsity

===================================================================================

    School                                               Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 South Brunswick  'A'                                         4:05.38   3  10   

     1) Baker, Essence                  2) Araque, Brianna                

     3) Witherspoon, Latisha            4) Osley, Desirae                 

  2 Piscataway High School  'A'                                  4:06.25   3   8   

     1) Nelson, Shauntae                2) Evans, Khamil                  

     3) Bethea, Tasha                   4) Dwyer, Asha                    

  3 East Brunswick High School  'A'                              4:13.21   3   6   

     1) Shummette, Mariah               2) Abrahams, Leyna                

     3) Huang, Sydney                   4) Jerman, Jasmine                

  4 Sayreville War Memorial HS  'A'                              4:18.82   3   4   

     1) Nkanga, Evelyn                  2) Rosario, Kayla                 

     3) Spiecker, Jessica               4) Gerges, Dakota                 

  5 Monroe  'A'                                                  4:22.55   2   2   

     1) Pacheco, Gabriella              2) Barnes, Melissa                

     3) Emelle, Tiffany                 4) Walters, Alana                 

  6 Spotswood High School  'A'                                   4:28.19   2   1   

     1) Wasserman, Katherine            2) Ebube, Angel                   

     3) Raia, Cassandra                 4) Robinson, Michaela             

  7 Metuchen High School  'A'                                    4:30.35   3 

     1) Lobdell, Lauren                 2) Hines, Milli                   

     3) Santus, Hannah                  4) Santus, kate                   

  8 J.P. Stevens High School  'A'                                4:31.64   3 

     1) Johnson, Samantha               2) Cao, Angela                    

     3) Dul, Ava                        4) Sabo, Mikhayla                 

  9 Old Bridge High School  'A'                                  4:32.63   2 

     1) Kats, Simone                    2) Stamey, Melanie                

     3) Quilban, Kaylee                 4) Edgeworth, Sabrina             

 10 Perth Amboy High School  'A'                                 4:32.64   2 

     1) Soto, Ashley                    2) Cosme, Leslie                  

     3) Shao, Wen                       4) Sears, Ashley                  

 11 Kennedy Indoor  'A'                                          4:32.77   2 

     1) Kaur, Harvinder                 2) Kelly, Jacqueline              

     3) Boland, Gabriella               4) Vyas, Stuti                    

 12 Woodbridge High School  'A'                                  4:36.39   2 

     1) Montalban, Gabriella            2) Odukale, Anu                   

     3) Rajadnya, Sachi                 4) Hanley, Samantha               

 13 Edison High School  'A'                                      4:50.40   1 

     1) Arrington, Bria                 2) Kouadio, Latipha               

     3) Wells, Micah                    4) Hasegawa, Fumika               

 14 New Brunswick High School  'A'                               5:02.50   1 

     1) Pierre, Edeline                 2) Hernandez, Dilcia              

     3) Martinez, Marilu                4) Argueta, Sarai                 

 -- South Amboy HS  'A'                                         X5:00.59   1 

     1) Sagliocco, Susan                2) Whiteley, Mary                 

     3) Modzelewska, Michalina          4) Rugel, Gabrielle               

 

Girls 4x800 Meter Relay Varsity

================================================================================

    School                                               Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 East Brunswick High School  'A'                             10:03.32   10   

     1) Stocki, Chelsea                 2) Shummette, Mariah              

     3) Keegan, Rory                    4) Jerman, Jasmine                

  2 Old Bridge High School  'A'                                 10:08.15    8   

     1) Somma, Gina                     2) Abair, Amanda                  

     3) Sech, Michelle                  4) Stamey, Melanie                

  3 South Brunswick  'A'                                        10:11.78    6   

     1) Osley, Desirae                  2) Osley, Chantel                 

     3) Fenske, Nicole                  4) Baker, Essence                 

  4 J.P. Stevens High School  'A'                               10:27.72    4   

     1) Dul, Ava                        2) Sabo, Mikhayla                 

     3) Chen, Lillian                   4) Cao, Angela                    

  5 Bishop Ahr High school  'A'                                 10:30.46    2   

     1) Stankosh, Gabi                  2) Acosta, Nina                   

     3) Jansson, Alex                   4)                                

  6 Metuchen High School  'A'                                   10:35.38    1   

     1) Kenny, Hope                     2) Lawson, Elizabeth              

     3) Santus, Hannah                  4) Lobdell, Lauren                

  7 Sayreville War Memorial HS  'A'                             10:56.20  

     1) Torres, Veronica                2) Martinez, London               

     3) Burda, Michelle                 4) Yuan, Mona                     

  8 Monroe  'A'                                                 11:06.96  

     1) Walters, Alana                  2) Melville, Megan                

     3) Gasko, Christina                4) Lucarelli, Madison             

  9 South Plainfield High School  'A'                           11:24.47  

     1) Goitiandia, Nicole              2) Ng, Rebecca                    

     3) Farinella, Lynda                4) Ferraro, Dianne                

 10 Edison High School  'A'                                     11:26.36  

     1) Villanueva, Allyssa             2) Dema Ala, Angel                

     3) Daniel, Jennifer                4) Chen, Anna                     

 11 Woodbridge High School  'A'                                 11:53.77  

     1) Hanley, Samantha                2) Campbell, Jasmin               

     3) DeLeon-Vacca, Ashely            4) Gonzalez, Maria                

 12 Kennedy Indoor  'A'                                         12:27.79  

     1) Rabbitwala, Nidha               2) Patel, Rujuta                  

     3) Chan, Fion                      4) Mercado, Jamie                 

 

Girls 1600 Sprint Medley Varsity

===================================================================================

    School                                               Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Metuchen High School  'A'                                    4:23.14   3  10   

     1) Harding, Jessica                2) Santo Pietro, Ariana           

     3) Michalski, Tracy                4) Suss, Rachel                   

  2 Sayreville War Memorial HS  'A'                              4:23.64   3   8   

     1) Gerges, Dakota                  2) Vick, Bailey                   

     3) Nkanga, Evelyn                  4) Rosario, Kayla                 

  3 Old Bridge High School  'A'                                  4:28.69   3   6   

     1) Serpe, Joely                    2) Washington, Maya               

     3) Piekarewicz, Patrycja           4) Carna, Sandra                  

  4 South Brunswick  'A'                                         4:32.91   3   4   

     1) Araque, Brianna                 2) Man, Imani                     

     3) Notarianni, Nicole              4) Ginez, Natalie                 

  5 Monroe  'A'                                                  4:33.00   2   2   

     1) Kimbo, Kelly                    2) Liebenthal, Gennyka            

     3) Hooker, Tiffanie                4) Koluda, Amanda                 

  6 Woodbridge High School  'A'                                  4:34.98   3   1   

     1) Ibironke, Taiwo                 2) Dorval, Makisha                

     3) Marine, Elisanett               4) Davis, Kaylah                  

  7 Edison High School  'A'                                      4:38.35   3 

     1) Araromi, Boluwatife             2) Fadahunsi, Promise             

     3) Lopez, Nhaya                    4) Rolffot, Juliette              

  8 East Brunswick High School  'A'                              4:40.09   2 

     1) Blaustein, Gabrielle            2) Vicenti, Vianca                

     3) Chan, Lauren                    4) Exarchakis, Alyssa             

  9 Piscataway High School  'A'                                  4:42.69   2 

     1) Ingram, Amber                   2) Osborne, Jayda                 

     3) Echie, Blessing                 4) Hatchett, Trinity              

 10 New Brunswick High School  'A'                               4:43.37   1 

     1) Pierre, Edeline                 2) Howard, Tiara                  

     3) Pelzer-Cover, Nya               4) Hernandez, Dilcia              

 11 North Brunswick High School  'A'                             4:44.12   2 

     1) Francis, Shelby                 2) Migliorino, Maria              

     3) Tucci, Victoria                 4) Thogarchedu, Srisaibindu       

 12 J.P. Stevens High School  'A'                                4:45.66   2 

     1) Kimble, Violet                  2) Morris, Jamina                 

     3) Tran, Terissa                   4) Johnson, Samantha              

 13 Kennedy Indoor  'A'                                          4:48.01   1 

     1) Kaur, Harvinder                 2) Kelly, Jacqueline              

     3) McClain, Madison                4) Vyas, Stuti                    

 14 Perth Amboy High School  'A'                                 4:49.94   1 

     1) Brandon, Nyaja                  2) Croner, Nayannah               

     3) Williams, Bryah                 4) Dean, Aaliyah                  

 15 South Plainfield High School  'A'                            4:56.54   1 

     1) Diamant, Lindsey                2) Samuel, Danaysha               

     3) Polite, Destinee                4) Ferraro, Dianne                

 

Girls Distance Medley Varsity

================================================================================

    School                                               Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 South Brunswick  'A'                                        13:04.56   10   

     1) Fenske, Nicole                  2) Hypolite, Chloe                

     3) Osley, Chantel                  4) Ginez, Natalie                 

  2 East Brunswick High School  'A'                             13:11.18    8   

     1) Hernandez, Emily                2) Otoo, Deirdre                  

     3) Exarchakis, Alyssa              4) Stocki, Chelsea                

  3 J.P. Stevens High School  'A'                               13:12.71    6   

     1) Cao, Angela                     2) Sabo, Mikhayla                 

     3) Dul, Ava                        4) Morris, Jamina                 

  4 Old Bridge High School  'A'                                 13:14.49    4   

     1) Abair, Amanda                   2) Carna, Sandra                  

     3) Somma, Gina                     4) Hussey, Allie                  

  5 Bishop Ahr High school  'A'                                 13:26.58    2   

     1) Jansson, Alex                   2) Gomez, Mariel                  

     3) Acosta, Nina                    4) Stankosh, Gabi                 

  6 Metuchen High School  'A'                                   13:26.78    1   

     1) Capron, Emma                    2) Hines, Milli                   

     3) Suss, Nina                      4) Suss, Rachel                   

  7 Spotswood High School  'A'                                  13:44.30  

     1) Wasserman, Katherine            2) Robinson, Michaela             

     3) Raia, Cassandra                 4) Coghlan, Alexandra             

  8 Woodbridge High School  'A'                                 13:48.86  

     1) Davis, Kaylah                   2) Dorval, Makisha                

     3) Ibironke, Taiwo                 4) Hanley, Samantha               

  9 Monroe  'A'                                                 14:13.64  

     1) Stromberg, Kelsey               2) Pacheco, Gabriella             

     3) Lucas, Samantha                 4) Deluca, Brianna                

 10 Kennedy Indoor  'A'                                         14:18.81  

     1) Rabbitwala, Nidha               2) Boland, Gabriella              

     3) Kaur, Harvinder                 4) Vyas, Stuti                    

 11 Edison High School  'A'                                     14:28.98  

     1) Villanueva, Allyssa             2) Dema Ala, Angel                

     3) Rolffot, Juliette               4) Chen, Anna                     

 12 Sayreville War Memorial HS  'A'                             14:32.07  

     1) Yuan, Mona                      2) Burda, Michelle                

     3) Srodon, Agata                   4) Torres, Veronica               

 13 South Plainfield High School  'A'                           14:34.76  

     1) Ng, Rebecca                     2) Goitiandia, Nicole             

     3) Farinella, Lynda                4) Ferraro, Dianne                

 14 North Brunswick High School  'A'                            15:35.13  

     1) Thogarchedu, Srisaibindu        2) Guidice, Kaylee                

     3) Macioci, Elizabeth              4) Guidice, Kristen               

 

Girls Meter Shuttle Hurdle Varsity

===================================================================================

    School                                               Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 South Brunswick  'A'                                           33.24   3  10   

     1) Robertson, Ominay               2) Schneider, Sydney              

     3) Duverger, Misha                 4) Notarianni, Nicole             

  2 Sayreville War Memorial HS  'A'                                35.48   3   8   

     1) Gerges, Dakota                  2) Simmon, Adijah                 

     3) Henry, Kayla                    4) Nkanga, Evelyn                 

  3 East Brunswick High School  'A'                                35.96   3   6   

     1) Sawicki, Theresa                2) McSweeney, Gabrielle           

     3) Constantin, Victoria            4) Degutz, Rachel                 

  4 Monroe  'A'                                                    36.23   3   4   

     1) Barnes, Melissa                 2) Berteletti, Alyssa             

     3) Caccio, Olivia                  4) Emelle, Tiffany                

  5 Woodbridge High School  'A'                                    37.48   1   2   

     1) Marine, Elisanett               2) Rajadnya, Sachi                

     3) Odukale, Anu                    4) Daramola, Esther               

  6 North Brunswick High School  'A'                               37.83   2   1   

     1) Francis, Shelby                 2) Migliorino, Maria              

     3) Guidice, Kaylee                 4) Taylor, Shaunna                

  7 Old Bridge High School  'A'                                    39.17   1 

     1) Fenning, Kayla                  2) Indri, Nicole                  

     3) Van Horn, Mikayla               4) Edgeworth, Sabrina             

  8 Metuchen High School  'A'                                      39.52   2 

     1) Rubin, Sophie                   2) Silverman, Julia               

     3) Kacani, Emma                    4) Lussier, Camille               

  9 Kennedy Indoor  'A'                                            40.80   2 

     1) Kelly, Jacqueline               2) Edgeworth, Kelly               

     3) Patel, Rujuta                   4) Costa, Maris                   

 

Girls High Jump Relay Varsity

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Nkanga, Evelyn               Sayreville                      5-02.00    3.50

  1 Bethea, Tasha                Piscataway                      5-02.00    2   

  1 Campbell, Courteney          South Brunswick                 5-02.00    5   

  4 Schneider, Sydney            South Brunswick                 5-00.00    5   

  5 Contrino, Sydney             East Brunswick                  4-10.00    3.50

  5 Abrahams, Leyna              East Brunswick                  4-10.00    3.50

  7 Daramola, Esther             Woodbridge                      4-08.00    1   

  8 Dorval, Makisha              Woodbridge                      4-06.00    1   

  8 Liebenthal, Gennyka          Monroe                          4-06.00    0.50

  8 Henry, Kayla                 Sayreville                      4-06.00    3.50

 11 Milton, Samaria              Jfk                             4-04.00  

 11 Kearns, Shannon              Old Bridge                      4-04.00  

 11 Fenning, Kayla               Old Bridge                      4-04.00  

 11 Dwyer, Asha                  Piscataway                      4-04.00    2   

 11 Berteletti, Alyssa           Monroe                          4-04.00    0.50

 16 Spaanstra, Sabrina           Spotswood                       4-02.00  

 16 Ebube, Angel                 Spotswood                       4-02.00  

 -- Novoczynski, Katarina        Jfk                                  NH  

 

Girls Pole Vault Relay Varsity

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals 

=========================================================================

  1 Kaplan, Maggie               South Brunswick                 9-06.00    5   

  1 Izzo, Daniella               South Brunswick                 9-06.00    5   

  3 Marine, Elisanett            Woodbridge                      9-00.00  

  3 Degutz, Rachel               East Brunswick                  9-00.00  

  5 Burrows, Katherine           Old Bridge                      8-06.00    4   

  6 Fenning, Kayla               Old Bridge                      7-00.00    4   

  7 Harding, Jessica             Metuchen                        6-00.00  

 -- Rubin, Sophie                Metuchen                             NH  

 

Girls Shot Put Relay Varsity

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Atkinson, Brianna            South Plainfield               36-07.00    3   

  2 Irizarry, Miranda            South Brunswick                35-10.50    5   

  3 Handy, Eryn                  Sayreville                     34-09.50    0.50

  4 Caliolio, Toni               North Brunswick                34-02.00    4   

  5 Foster-Thompson, Trinity     South Brunswick                32-10.50    5   

  6 Armour, Tyasia               North Brunswick                32-09.50    4   

  7 Glover, Onyai                Monroe                         32-02.00    2   

  8 Marte, Isabella              Old Bridge                     31-06.50    1   

  9 Jennings, Khayla             Monroe                         31-01.50    2   

 10 Mish, Kristina               Old Bridge                     30-01.50    1   

 11 Vick, Nina                   South Plainfield               29-04.00    3   

 12 Dolan, Erin                  East Brunswick                 28-10.00  

 13 Onyeze, Tiffany              Bishop Ahr                     28-07.50  

 14 Breaux, Kayla                Piscataway                     28-05.00  

 15 Michalski, Tracy             Metuchen                       27-10.50  

 16 Evans, Tiffany               Metuchen                       27-01.00  

 17 Morris, Jamina               JP Stevens                     26-11.00  

 18 Ndeli, Jordan                Sayreville                     26-03.50    0.50

 19 Donou, Gloria                East Brunswick                 26-01.00  

 20 Dortrait, Desiree            Bishop Ahr                     24-06.50  

 21 Boutros, Nancy               Woodbridge                     24-05.00  

 21 Paiva, Mila                  Spotswood                      24-05.00  

 23 Rosano, Adelina              Woodbridge                     24-04.00  

 24 Parrilla, Jeanne             Spotswood                      24-03.50  

 25 Harmon, Tahira               JP Stevens                     23-10.50  

 26 Wisneski, Caitlin            Jfk                            23-06.50  

 27 Maher, Trisha                Piscataway                     22-05.00  

 28 Rosario, Maria               Jfk                            21-01.00  

 

Girls 4x200 Meter Relay Novice

============================================================================

    School                                               Seed     Finals  H#

============================================================================

  1 Piscataway High School  'A'                                  1:56.58   3 

     1) Nelson, Shauntae                2) Clarke, Sydney                 

     3) Watson, Nadia                   4) Frimpong, Yaa                  

  2 Monroe  'A'                                                  1:59.52   3 

     1) Harris, Mya                     2) Giancaspro, Alessia            

     3) Mahon, Kirsten                  4) Davies, Julia                  

  3 Perth Amboy High School  'B'                                 1:59.57   2 

     1) Soto, Ashley                    2) St. Giles, Elizabeth           

     3) Cosme, Leslie                   4) Biteye, Marietou               

  4 East Brunswick High School  'A'                              2:00.44   2 

     1) Sawicki, Theresa                2) Wright, Taylor                 

     3) Withum, Ciara                   4) Flynn, Kayla                   

  5 South Brunswick  'A'                                         2:00.54   3 

     1) Eltringham, Chelsea             2) Steiner-Otoo, Stephanie        

     3) Capaccio, Kimberly              4) Ray, Sabrina                   

  6 Old Bridge High School  'A'                                  2:03.15   3 

     1) Thide, Madisen                  2) Weickert, Cassidy              

     3) Carrington, Emily               4) Quilban, Kaylee                

  7 Woodbridge High School  'A'                                  2:04.04   3 

     1) Roberts, Selena                 2) Akuamoah-Boateng, Comfort      

     3) Ibrahim, Ikmat                  4) Daramola, Charity              

  8 Metuchen High School  'B'                                    2:08.05   2 

     1) Lussier, Camille                2) Zang, Maggie                   

     3) Rubin, Sophie                   4) Silverman, Julia               

  9 Perth Amboy High School  'A'                                 2:09.33   1 

     1) Romero, Gabriela                2) Hodge, Tyana                   

     3) St. Giles, Sarah                4) Marte, Dahiana                 

 10 Edison High School  'A'                                      2:09.70   1 

     1) Kouadio, Latipha                2) Wells, Micah                   

     3) Seck, Dias                      4) Hasegawa, Fumika               

 11 Kennedy Indoor  'A'                                          2:09.76   2 

     1) Chorazak, Sarah                 2) Kapoor, Vidhi                  

     3) Sinatra, Julia                  4) Novoczynski, Katarina          

 12 North Brunswick High School  'A'                             2:10.43   3 

     1) Hyppolite, Stelle               2) Chapman, Natalie               

     3) Barrie, Mohanna                 4) Antwi-Boasiako, Rachel         

 13 Bishop Ahr High school  'A'                                  2:13.00   1 

     1) Garda, Lauren                   2) Feliciano, Samantha            

     3) Perez, Katherine                4) Rivera, Priscilla              

 14 Metuchen High School  'A'                                    2:13.65   2 

     1) Knecht, Laura                   2) Mack, Tayhati                  

     3) Kacani, Emma                    4) Mullen, Julianna               

 15 J.P. Stevens High School  'A'                                2:17.13   1 

     1) Jonnalagadda, Vineela           2) Sivabadaba, Sheefali           

     3) Chen, Kelly                     4) Guevara, Gabriela              

 16 New Brunswick High School  'A'                               2:20.67   2 

     1) Memijes, Litzy                  2) Lopez, katiel                  

     3) Zamora Martinez, Yoselin        4) Brazziel, Imani                

 -- South Amboy HS  'A'                                         X2:21.11   1 

     1) Whiteley, Mary                  2) McCarthy, Meaghan              

     3) Hogan, Elizabeth                4) Kosek, Nathalie                

 

Girls 4x800 Meter Relay Novice

=========================================================================

    School                                               Seed     Finals 

=========================================================================

  1 South Brunswick  'A'                                        10:56.55  

     1) Hutchison, Olivia               2) Shama, Kari                    

     3) Hartman, Rebecca                4) Oliver, Cailee                 

  2 East Brunswick High School  'A'                             11:01.50  

     1) Arpaio, Danielle                2) Lozzi, Danielle                

     3) Hernandez, Olivia               4) Dulin, Caitlyn                 

  3 Old Bridge High School  'A'                                 11:08.94  

     1) Di Santo, Alex                  2) Bannister, Kimberly            

     3) Picard, Maddy                   4) Mc Manus, Robin                

  4 Metuchen High School  'A'                                   11:13.60  

     1) Schuchman, Drew                 2) Schuchman, Kendall             

     3) Zang, Maggie                    4) Silverman, Julia               

  5 Metuchen High School  'B'                                   11:21.88  

     1) Ayala, Rebecca                  2) Perlmutter, Emily              

     3) Kacani, Emma                    4) Knecht, Laura                  

  6 Monroe  'A'                                                 11:57.57  

     1) Herring, Melissa                2) Reynolds, Jade                 

     3) Piccini, Angelica               4) Rapach, Rachel                 

  7 J.P. Stevens High School  'A'                               12:08.37  

     1) Kushner, Ariella                2) Chen, Kelly                    

     3) Guevara, Gabriela               4) Park, Alison                   

  8 Edison High School  'A'                                     12:16.66  

     1) Solis Harry, Melissa            2) Nazario, Arianna               

     3) Daniel, Jacqueline              4) Cervantes Martinez, Rosa       

  9 Perth Amboy High School  'A'                                12:17.41  

     1) Shao, Wen                       2) Sears, Ashley                  

     3) Quiles, Jada                    4) Oyola, Samantha                

 10 Kennedy Indoor  'A'                                         12:40.10  

     1) Patel, Maithili                 2) San Pedro, Danielle            

     3) Patel, Niki                     4) Mehta, Dhriti                  

 -- South Amboy HS  'A'                                               DQ  

     1) DeVoe, Sydney                   2) Sagliocco, Susan               

     3) Akther, Roushmi                 4) Yang, Veronica                 

 

Girls Shot Put Relay Novice

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals 

=========================================================================

  1 Marrero, Alyahna             Old Bridge                     31-04.25    5   

  2 Ha, Kaitlyn                  Old Bridge                     29-03.50    5   

  3 Padmore, Cyanna              South Brunswick                28-00.25    4   

  4 Waters, Stephanie            South Plainfield               27-06.25    3   

  5 Buchanan, Paige              South Brunswick                27-05.50    4   

  6 Budhan, Julie                South Plainfield               26-06.50    3   

  7 Malone, Tyra                 Monroe                         26-00.50    2   

  8 Proia, Samantha              East Brunswick                 25-05.50    1   

  9 Haugh, Megan                 Metuchen                       24-10.25  

 10 Ortiz, Analisse              Monroe                         24-08.25    2   

 11 McBride, Nalah               New Brunswick                  24-04.75    0.50

 12 Anania, Beth                 East Brunswick                 24-01.00    1   

 13 Jaquez, Karlina              New Brunswick                  21-09.75    0.50

 14 Azcona, Maricruz             Bishop Ahr                     19-09.25  

 15 Onyeze, Chelsea              Bishop Ahr                     19-04.00  

 16 Mullen, Julianna             Metuchen                       16-06.00  

 

Boys 4x200 Meter Relay Varsity

===================================================================================

    School                                               Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 South Brunswick  'A'                                         1:34.82   3  10   

     1) Cruz, Harmodio                  2) Cella, Joshua                  

     3) Feknous, Issa                   4) Oruebor, Chukwuyem             

  2 Old Bridge High School  'A'                                  1:34.92   3   8   

     1) Rampino, Chris                  2) Brakoh, Kenny                  

     3) Gilbert, Chris                  4) Del Vecchio, Mike              

  3 East Brunswick High School  'A'                              1:35.06   3   6   

     1) Ciuraru, Rob                    2) Davies, Callan                 

     3) Petroski, Alexander             4) Phillip, Brandon               

  4 Perth Amboy High School  'A'                                 1:35.89   2   4   

     1) Alejandro, Juan                 2) Daly, Damian                   

     3) Brown, Jordan                   4) DeJesus, Jon                   

  5 Sayreville War Memorial HS  'A'                              1:36.70   2   2   

     1) Aidoo, Benjamin                 2) Patterson, Jordan              

     3) Cruz, Franklin                  4) Adeyemo, Abdullahi             

  6 Kennedy Indoor  'A'                                          1:37.17   3   1   

     1) Moore, Alexander                2) Del Popolo, Anthony            

     3) Sayles, Devlin                  4) Redd, Brandon                  

  7 Saint Joseph (Metuchen)  'A'                                 1:37.27   2 

     1) O'Brian, Xavier                 2) Roach, Noah                    

     3) Johnson, Paul                   4) Martorano, Joseph              

  8 Piscataway High School  'A'                                  1:37.53   3 

     1) Anderson, Adrian                2) Hampton, Devin                 

     3) Franklin, Ciardi                4) Bowers, Brent                  

  9 South Plainfield High School  'A'                            1:37.57   3 

     1) Cohen, Raeon                    2) Gonzalez, Bernard              

     3) Jones, Marteese                 4) Torres, Ruben                  

 10 Metuchen High School  'A'                                    1:37.93   1 

     1) McCullum, Elijah                2) Serieux, Shamar                

     3) Firgau, Trevor                  4) Spence, Dominck                

 11 Monroe  'A'                                                  1:40.05   1 

     1) Shipp, Miles                    2) Rios, Nicholas                 

     3) Davis, Zaniel                   4) Exantus, Tyrese                

 12 Spotswood High School  'A'                                   1:40.36   2 

     1) DiMaria, Nick                   2) Paguiligan, Justin             

     3) Rascona, Nick                   4) Ryan, Jake                     

 13 Edison High School  'A'                                      1:40.66   2 

     1) Dema Ala, John                  2) Vemuri, Sidharth               

     3) Obie, Angel                     4) Boyer, Jerome                  

 14 North Brunswick High School  'A'                             1:40.97   2 

     1) Emmanuel, Maxwell               2) Brown, Dillon                  

     3) Cobb, Frederick                 4) Martin, Travis                 

 15 J.P. Stevens High School  'A'                                1:43.37   1 

     1) Patel, Parth                    2) Patel, Darshan                 

     3) Chandalarada, Saketa            4) Terry, Jamal                   

 16 Woodbridge High School  'A'                                  1:43.69   1 

     1) Joe, Zachary                    2) Gunthope, Zamari               

     3) Nyinah, Kwasi                   4) Taylor, Austin                 

 17 Bishop Ahr High school  'A'                                  1:44.68   1 

     1) Minick, Joshua                  2) Manu, Sam                      

     3) Thomas, Deriq                   4) Montilus, Jaden                

 

Boys 4x400 Meter Relay Varsity

===================================================================================

    School                                               Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Old Bridge High School  'A'                                  3:27.86   3  10   

     1) Del Vecchio, Mike               2) Rampino, Chris                 

     3) Gilbert, Chris                  4) Brakoh, Kenny                  

  2 East Brunswick High School  'A'                              3:30.65   3   8   

     1) Ciuraru, Rob                    2) Bozowski, Joseph               

     3) Khalil, Andrew                  4) Phillip, Brandon               

  3 Piscataway High School  'A'                                  3:32.98   3   6   

     1) Bowers, Brent                   2) Hampton, Devin                 

     3) Franklin, Ciardi                4) Anderson, Adrian               

  4 South Brunswick  'A'                                         3:33.71   3   4   

     1) Fisher, Jared                   2) Cruz, Harmodio                 

     3) Feknous, Issa                   4) Budhu, Ryan                    

  5 Perth Amboy High School  'A'                                 3:38.12   2   2   

     1) Daly, Damian                    2) DeJesus, Jon                   

     3) Alejandro, Juan                 4) Seguie, Riviere                

  6 Metuchen High School  'A'                                    3:38.44   2   1   

     1) McCullum, Elijah                2) Firgau, Trevor                 

     3) Poandl, Greg                    4) Sood, Ayush                    

  7 Kennedy Indoor  'A'                                          3:40.60   3 

     1) Moore, Alexander                2) Sayles, Devlin                 

     3) Brown, Nathaniel                4) Del Popolo, Anthony            

  8 Saint Joseph (Metuchen)  'A'                                 3:44.35   3 

     1) Johnson, Paul                   2) Davenport, William             

     3) Martorano, Joseph               4) DeCastro, Joshua               

  9 South Plainfield High School  'A'                            3:44.55   2 

     1) Cohen, Raeon                    2) Berry, Nolan                   

     3) Kuberiet, Caleb                 4) Torres, Ruben                  

 10 Bishop Ahr High school  'A'                                  3:46.08   1 

     1) Minick, Joshua                  2) Mazzei, Mike                   

     3) Montilus, Jaden                 4) Simon, Toure                   

 11 Sayreville War Memorial HS  'A'                              3:48.45   1 

     1) Cruz, Franklin                  2) Harrison, David                

     3) Patel, Dhruv                    4) Mullican, Nicholas             

 12 Edison High School  'A'                                      3:49.33   2 

     1) Gray, Keith                     2) Obie, Angel                    

     3) Keshwani, Rumeer                4) Purushwaken, Nitesh            

 13 J.P. Stevens High School  'A'                                3:55.19   2 

     1) Patel, Parth                    2) Patel, Mayur                   

     3) Patel, Darshan                  4) Segal, Steven                  

 14 Monroe  'A'                                                  3:57.27   1 

     1) Brzozowski, Jack                2) Saini, Kuinal                  

     3) VanSprang, Maxwell              4) Preuster, Christopher          

 -- South Amboy HS  'A'                                         X4:05.49   1 

     1) Yanez, Zenon                    2) Honimar, Zach                  

     3) Chen, Kangni                    4) Quispe, Andy                   

 

Boys 4x800 Meter Relay Varsity

===================================================================================

    School                                               Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Old Bridge High School  'A'                                  8:10.78   2  10   

     1) Belton, Scott                   2) Hobson, Sean                   

     3) Smith, Tai                      4) Rivera, Rey                    

  2 South Brunswick  'A'                                         8:17.60   2   8   

     1) Sanders, Tyler                  2) Cauley, Nick                   

     3) Savlov, Jeremy                  4) Fisher, Jared                  

  3 East Brunswick High School  'A'                              8:18.16   2   6   

     1) Bozowski, Joseph                2) Bobash, Kyle                   

     3) Huang, Jared                    4) Khalil, Andrew                 

  4 Piscataway High School  'A'                                  8:22.58   2   4   

     1) Anderson, Adrian                2) Crearer, John                  

     3) Hazell, Alexei                  4) Tanna, Rahul                   

  5 Metuchen High School  'A'                                    8:34.18   2   2   

     1) Poandl, Greg                    2) Sood, Ayush                    

     3) Brennamen, Kerian               4) Johnson, Caelan                

  6 Perth Amboy High School  'A'                                 8:48.39   2   1   

     1) Harris, Lamont                  2) Boston, Reggie                 

     3) Fedro, David                    4) Voelkel, Bryce                 

  7 Kennedy Indoor  'A'                                          8:54.90   2 

     1) Chandra, Prakher                2) Brown, Nathaniel               

     3) Emme, Wyatt                     4) Mahju, Rahual                  

  8 Sayreville War Memorial HS  'A'                              9:00.87   1 

     1) Harrison, David                 2) Casano, Ryan                   

     3) Rubio, Joshua                   4) Mullican, Nicholas             

  9 North Brunswick High School  'A'                             9:01.36   2 

     1) Veloso, Michael                 2) Bhavsar, Sagar                 

     3) Patel, Rahul                    4) Cordies-Mason, Raul            

 10 J.P. Stevens High School  'A'                                9:04.52   1 

     1) Deshpande, Aneesh               2) Mohammedshah, Zoeb             

     3) Shrivastava, Aakash             4) John, Austin                   

 11 Bishop Ahr High school  'A'                                  9:06.16   1 

     1) Mazzei, Mike                    2) Simon, Toure                   

     3) Trimboli, Jack                  4) Fontaine, Spencer              

 12 Woodbridge High School  'A'                                  9:10.82   1 

     1) Fuentes, Andrew                 2) Desai, Karm                    

     3) Chan, Eric                      4) Martinez, Jesse                

 13 New Brunswick High School  'A'                               9:16.36   1 

     1) Ortega, Angel                   2) Pena, Marcos                   

     3) Cabrera, Abel                   4) Cabrera, Jose                  

 14 South Plainfield High School  'A'                            9:16.78   1 

     1) Rodriguez, Pablo                2) Scalera, Nicholas              

     3) Sookhu, Kyle                    4) Berry, Nolan                   

 15 Edison High School  'A'                                      9:16.82   1 

     1) Smith, Chris                    2) Lovett, James                  

     3) Puli, Vineeth                   4) Marko, Jonathan                

 16 Monroe  'A'                                                  9:19.89   1 

     1) Hommer, Brandon                 2) Nolan, Patrick                 

     3) French, Jacob                   4) Fellin, Andrew                 

 17 Spotswood High School  'A'                                   9:34.05   1 

     1) Karczewski, Rich                2) Fiffick, John                  

     3) Lumsden, Dan                    4) Chan, Jason                    

 -- South Amboy HS  'A'                                         X8:50.73   2 

     1) Wells, Joe                      2) Lukie, Jack                    

     3) Sauls, Michael                  4) Walsh, Patrick                 

 

Boys 1600 Sprint Medley Varsity

===================================================================================

    School                                               Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Old Bridge High School  'A'                                  3:42.96   3  10   

     1) Brakoh, Kenny                   2) Wiedman, Chris                 

     3) Esposito, Ed                    4) D'Ambrosio, Gerard             

  2 South Brunswick  'A'                                         3:48.18   3   8   

     1) Oruebor, Chukwuyem              2) Baxter, Joelle                 

     3) Rowe, Spencer                   4) Budhu, Ryan                    

  3 Sayreville War Memorial HS  'A'                              3:49.22   2   6   

     1) Patterson, Jordan               2) Aidoo, Benjamin                

     3) Adeyemo, Abdullahi              4) Patel, Dhruv                   

  4 Edison High School  'A'                                      3:49.54   3   4   

     1) Boyer, Jerome                   2) Vemuri, Sidharth               

     3) Liwag, Jacob                    4) Gray, Keith                    

  5 J.P. Stevens High School  'A'                                3:49.80   2   2   

     1) John, Aaron                     2) Ramsaroop, Navin               

     3) Harvard, Rasheik                4) Chandalarada, Saketa           

  6 North Brunswick High School  'A'                             3:50.86   3   1   

     1) Martin, Travis                  2) Emmanuel, Maxwell              

     3) Brown, Dillon                   4) Lewis, Aiden                   

  7 Metuchen High School  'A'                                    3:52.46   2 

     1) Weeks, Liam                     2) Spence, Dominck                

     3) Serieux, Shamar                 4) Beacher, Jake                  

  8 Saint Joseph (Metuchen)  'A'                                 3:53.48   2 

     1) Martorano, Joseph               2) O'Brian, Xavier                

     3) Roach, Noah                     4) Costello, Matthew              

  9 Piscataway High School  'A'                                  3:56.83   1 

     1) Philemon, Jalill                2) St Fleur, Klyvert              

     3) Stewart, Kaamal                 4) Tokarz, Corey                  

 10 East Brunswick High School  'A'                              3:57.48   3 

     1) Pearl, Ethan                    2) Davies, Callan                 

     3) Petroski, Alexander             4) Mohs, Kenneth                  

 11 Monroe  'A'                                                  3:59.58   1 

     1) Schimmel, Quinton               2) Shipp, Miles                   

     3) Exantus, Tyrese                 4) Pron, Evan                     

 12 Perth Amboy High School  'A'                                 4:00.80   2 

     1) Valdez, Wallington              2) Lopez, Jose                    

     3) DeJesus, Jon                    4) Daly, Damian                   

 13 Spotswood High School  'A'                                   4:02.34   1 

     1) DiMaria, Nick                   2) Ryan, Jake                     

     3) Paguiligan, Justin              4) Wells, Tom                     

 14 Kennedy Indoor  'A'                                          4:04.09   1 

     1) Choudhary, Sohaib               2) Sayles, Devlin                 

     3) Redd, Brandon                   4) Chandra, Prakher               

 15 South Plainfield High School  'A'                            4:04.89   1 

     1) Cochrane, Jack                  2) Jones, Marteese                

     3) Gonzalez, Bernard               4) Sookhu, Kyle                   

 16 Woodbridge High School  'A'                                  4:06.11   3 

     1) Joe, Zachary                    2) Taylor, Austin                 

     3) Nyinah, Kwasi                   4) Penrod, Connor                 

 17 New Brunswick High School  'A'                               4:13.35   2 

     1) Ortega, Angel                   2) Pena, Marcos                   

     3) Espinoza, Omar                  4) Jackson, Kyshaun               

 -- South Amboy HS  'A'                                         X4:18.12   1 

     1) Collado, Alex                   2) Chen, Kangni                   

     3) Mihalecko, Nick                 4) Henry, Ben                     

 

Boys Distance Medley Varsity

================================================================================

    School                                               Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Old Bridge High School  'A'                                 10:38.43   10   

     1) Rivera, Rey                     2) Wiedman, Chris                 

     3) Belton, Scott                   4) D'Ambrosio, Gerard             

  2 South Brunswick  'A'                                        10:45.15    8   

     1) Fisher, Jared                   2) Rowe, Spencer                  

     3) Sanders, Tyler                  4) Budhu, Ryan                    

  3 East Brunswick High School  'A'                             11:01.85    6   

     1) Bobash, Kyle                    2) Newton, Joshua                 

     3) Mohs, Kenneth                   4) Huang, Jared                   

  4 Metuchen High School  'A'                                   11:04.43    4   

     1) Beacher, Jake                   2) Spoleti, Tyler                 

     3) Johnson, Caelan                 4) Stonehocker, Mike              

  5 Piscataway High School  'A'                                 11:04.81    2   

     1) Tanna, Rahul                    2) Halsey, Jared                  

     3) Castro, Ediberto                4) Hazell, Alexei                 

  6 Saint Joseph (Metuchen)  'A'                                11:15.76    1   

     1) Costello, Matthew               2) DeCastro, Joshua               

     3) Lawrence, James                 4) Pick, Lucas                    

  7 J.P. Stevens High School  'A'                               11:22.71  

     1) Deshpande, Aneesh               2) Ramsaroop, Navin               

     3) Mohammedshah, Zoeb              4) John, Aaron                    

  8 Monroe  'A'                                                 11:23.02  

     1) Fellin, Andrew                  2) Mischler, Matthew              

     3) Nolan, Patrick                  4) Pron, Evan                     

  9 Sayreville War Memorial HS  'A'                             11:25.76  

     1) Patel, Dhruv                    2) Mullican, Nicholas             

     3) Harrison, David                 4) Marques, Michael               

 10 Edison High School  'A'                                     11:30.96  

     1) Smith, Chris                    2) Keshwani, Rumeer               

     3) Gray, Keith                     4) Lovett, James                  

 11 Woodbridge High School  'A'                                 11:33.49  

     1) Martinez, Jesse                 2) Penrod, Connor                 

     3) Shipley, Shaun                  4) Fuentes, Andrew                

 12 North Brunswick High School  'A'                            11:33.85  

     1) Bhavsar, Sagar                  2) Martin, Travis                 

     3) Lewis, Aiden                    4) Kuchler, John                  

 13 Kennedy Indoor  'A'                                         11:50.85  

     1) Jisnnu, Thambu                  2) Alfaro, Jeffry                 

     3) Emme, Wyatt                     4) Mahju, Rahual                  

 14 Spotswood High School  'A'                                  12:32.91  

     1) Toth, Nick                      2) Miller, Zachary                

     3) Harold, Joseph                  4) Bonacci, Anthony               

 15 South Plainfield High School  'A'                           12:33.07  

     1) Scalera, Nicholas               2) Kuberiet, Caleb                

     3) Sookhu, Kyle                    4) Rodriguez, Pablo               

 -- Perth Amboy High School  'A'                                     DNF  

     1) Voelkel, Bryce                  2) Fedro, David                   

     3) Harris, Lamont                  4) Boston, Reggie                 

 -- South Amboy HS  'A'                                        X11:05.87  

     1) Wells, Joe                      2) Sauls, Michael                 

     3) Lukie, Jack                     4) Walsh, Patrick                 

 

Boys Meter Shuttle Hurdle Varsity

===================================================================================

    School                                               Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

  1 Sayreville War Memorial HS  'A'                                32.00   3  10   

     1) Aidoo, Benjamin                 2) Patterson, Jordan              

     3) Adeyemo, Abdullahi              4) Smierzynski, John              

  2 East Brunswick High School  'A'                                32.67   3   8   

     1) Davies, Callan                  2) Nerida, Xianen blu             

     3) Goldbeck, James                 4) Petroski, Alexander            

  3 South Brunswick  'A'                                           33.93   3   6   

     1) Powell, Charles                 2) Baxter, Joelle                 

     3) Febinger, Ethan                 4) Bacchi, Matthew                

  4 Monroe  'A'                                                    34.47   1   4   

     1) Schimmel, Quinton               2) Wong, Nicholas                 

     3) Fontainee, Ernst                4) Fernandez, Nicholas            

  5 South Plainfield High School  'A'                              34.53   2   2   

     1) Cochrane, Jack                  2) Soper, Kevin                   

     3) DeAngelis, Michael              4) Dress, River                   

  6 Kennedy Indoor  'A'                                            34.64   1   1   

     1) Moore, Alexander                2) Sayles, Devlin                 

     3) Aberin, Harvey                  4) Del Popolo, Anthony            

  7 Piscataway High School  'A'                                    34.76   2 

     1) Dwanah, Mulbah                  2) Rivera, Jim                    

     3) Henney, Ryan                    4) Blake, Alexi                   

  8 Perth Amboy High School  'A'                                   34.91   2 

     1) Alejandro, Juan                 2) Lopez, Jose                    

     3) Jimenez, Yerami                 4) Munoz, Eddie                   

  9 J.P. Stevens High School  'A'                                  35.16   2 

     1) Segal, Steven                   2) Patel, Parth                   

     3) Harvard, Rasheik                4) Kolaganti, Harith              

 10 Saint Joseph (Metuchen)  'A'                                   36.21   3 

     1) O'Brian, Xavier                 2) Cole, Nassir                   

     3) Costeira, Tyler                 4) Johnson, Paul                  

 11 Edison High School  'A'                                        38.13   1 

     1) Liwag, Jacob                    2) Dema Ala, John                 

     3) Farrukh, Humam                  4) Posner, Mason                  

 

Boys High Jump Relay Varsity

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 DeAngelis, Michael           South Plainfield                5-10.00    3   

  2 Henney, Ryan                 Piscataway                      5-08.00    5   

  3 Powell, Charles              South Brunswick                 5-08.00    4   

  4 Hardy, Jared                 Piscataway                      5-06.00    5   

  4 Feknous, Issa                South Brunswick                 5-06.00    4   

  6 Alejandro, Juan              Perth Amboy                     5-04.00    0.25

  6 Liwag, Jacob                 Edison                          5-04.00    1   

  6 Wright, Zaire                Sayreville                      5-04.00  

  6 Bourque, Austin              East Brunswick                  5-04.00    0.25

  6 White, Krishna               St. Joe Metuchen                5-04.00    2   

  6 Reilly, Patrick              St. Joe Metuchen                5-04.00    2   

 12 Vemuri, Sidharth             Edison                          5-02.00    1   

 13 Dress, River                 South Plainfield                5-00.00    3   

 13 Chiusano, Joe                Old Bridge                      5-00.00  

 13 Suero, Jeremy                Jfk                             5-00.00  

 13 Lopez, Jose                  Perth Amboy                     5-00.00    0.25

 13 Schuld, James                East Brunswick                  5-00.00    0.25

 -- Smierzynski, John            Sayreville                           NH  

 -- Freeman, Connor              Jfk                                  NH  

 -- Leo, Ryan                    Old Bridge                           NH  

 

Boys Pole Vault Relay Varsity

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals 

=========================================================================

  1 Ward, Josh                   South Plainfield               13-00.00  

  1 Dolan, Matthew               South Plainfield              J11-06.00  

  2 James, Martin                South Brunswick                11-06.00  

  2 Feknous, Issa                South Brunswick               J10-00.00  

  4 Montoya, Jeffrey             North Brunswick                11-00.00  

  5 Del Vecchio, Mike            Old Bridge                     10-00.00  

  7 Saleh, Mohammed              East Brunswick                  9-00.00  

  8 Ajmal, Shahryar              Jfk                             8-00.00  

 -- Alvarez, Matthew             Woodbridge                           NH  

 -- Bianchino, Jon               Old Bridge                           NH  

 

Boys Shot Put Relay Varsity

================================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================

  1 Walton, Dominic              Old Bridge                     52-03.25    5   

  2 Botett, Nicolas              South Brunswick                52-00.50    4   

  3 Davis, Brandon               Old Bridge                     50-04.00    5   

  4 Sindhu, Ajay                 South Brunswick                46-09.25    4   

  5 Rumble, Tristan              Piscataway                     44-07.50    2   

  6 Iannuzzo, Timothy            St. Joe Metuchen               42-09.50  

  7 Waters, Matthew              South Plainfield               41-03.50    3   

  7 Spry, Justin                 South Plainfield               41-03.50    3   

  9 Almanzar, Onil               Perth Amboy                    40-11.00    0.50

 10 Janssens, Scott              Spotswood                      39-05.50    1   

 11 McDevitt, David              Woodbridge                     39-02.00  

 12 Smith, Conner                Monroe                         38-09.25  

 13 Davis, Thommy                Metuchen                       38-08.75  

 14 Garifalos, Mike              Spotswood                      38-08.00    1   

 15 Stedman, Stephane            East Brunswick                 38-00.00  

 16 Cocorikis, Robert            Monroe                         37-06.50  

 17 Kaltschmidt, Cameron         North Brunswick                37-03.00  

 18 Santos, Bryant               Perth Amboy                    37-01.00    0.50

 19 Morris, Samuel               Sayreville                     36-11.50  

 20 Rubianes-Caballero, Adri     Woodbridge                     36-08.25  

 21 Zhang, Justin                East Brunswick                 35-07.50  

 22 Hanson, Ahmad                Piscataway                     35-04.00    2   

 23 Negron, Dante                JP Stevens                     33-08.75  

 24 Campbell, Kevin              St. Joe Metuchen               32-04.50  

 25 Hernandez, Miguel            Bishop Ahr                     31-00.00  

 26 Lodato, Dan                  Jfk                            30-09.50  

 27 Fredricks, Kyle              JP Stevens                     30-05.50  

 28 Critchley, Owen              Metuchen                       29-11.50  

 29 Johnson, Tirrell             Jfk                            29-10.00  

 30 Herbert, Robert              Bishop Ahr                     29-07.00  

 31 Pina, Ariel                  North Brunswick                25-00.00  

 32 Coombs, Damani               Sayreville                     23-01.00  

 

Boys 4x200 Meter Relay Novice

============================================================================

    School                                               Seed     Finals  H#

============================================================================

  1 Old Bridge High School  'B'                                  1:39.43   4 

     1) Andrews, Brandon                2) Calderone, Joe                 

     3) Davis, Kyle                     4) Nazareno, Andrew               

  2 Piscataway High School  'A'                                  1:40.53   4 

     1) Gadson, Donovan                 2) Best, Nasir                    

     3) Garey, Justin                   4) Nassy, Anthony                 

  3 East Brunswick High School  'A'                              1:40.86   4 

     1) VanCak, Thomas                  2) Wiggins, Kyle                  

     3) Roter, Dawid                    4) Kelliher, Sean                 

  4 Kennedy Indoor  'A'                                          1:42.26   4 

     1) Kalmar, Alex                    2) Alfaro, Jeffry                 

     3) Carrington, Amari               4) Leacock, Damari                

  5 Old Bridge High School  'A'                                  1:42.43   3 

     1) Zapanta, Jared                  2) Lancaster, Keith               

     3) Wheager, Manny                  4) Rocchio, Antonio               

  6 South Brunswick  'A'                                         1:42.52   4 

     1) Khan, Harris                    2) Budhu, Jared                   

     3) Lanzalotto, Gregory             4) Jackson, Vincent               

  7 Saint Joseph (Metuchen)  'A'                                 1:46.30   3 

     1) Costeira, Tyler                 2) Hibinski, Brandon              

     3) Griffin, Connor                 4) Little, Jared                  

  8 Edison High School  'A'                                      1:46.57   3 

     1) Ezechibueze, Dominion           2) Alviar, Nick                   

     3) Chandler, Nasiem                4) Cheng, Jeffrey                 

  9 Metuchen High School  'B'                                    1:46.63   3 

     1) Manfre, Dylan                   2) Mullen, John                   

     3) Duddy, Philip                   4) Clark, Avery                   

 10 Monroe  'A'                                                  1:47.15   2 

     1) Regatte, Abhijeet               2) Uchila, Ananth                 

     3) Remolado, Christian             4) Bedi, Ritik                    

 11 Perth Amboy High School  'A'                                 1:48.71   4 

     1) Rodriguez, Odalis               2) Jimenez, Yerami                

     3) Batista, Mario                  4) Zuniga, Joel                   

 12 Monroe  'B'                                                  1:50.35   3 

     1) Lau, Andrew                     2) Samavenkata, Uday              

     3) Patel, Kishan                   4) Figueroa, Joshua               

 13 J.P. Stevens High School  'B'                                1:51.21   2 

     1) Fenderson, Kenyon               2) Nakhre, Arush                  

     3) Pei, Andrew                     4) Patel, Mayur                   

 14 New Brunswick High School  'B'                               1:51.65   2 

     1) Arias, Raymer                   2) Garcia Marquez, Oscar          

     3) Barclay, Eric                   4) Pleasant, Amir                 

 15 Saint Joseph (Metuchen)  'B'                                 1:51.75   3 

     1) Padilla, Eddie                  2) Prasad, Akash                  

     3) McNulty, Thomas                 4) Alva, Patrick                  

 16 Woodbridge High School  'A'                                  1:52.99   2 

     1) Alvarez, Matthew                2) Sabb Jr, Dwayne                

     3) Nieves, Nathaniel               4) Perez, Imanol                  

 17 Metuchen High School  'A'                                    1:54.33   1 

 18 South Plainfield High School  'A'                            1:57.49   1 

     1) Harzula, Troy                   2) Gerber, Wyatt                  

     3) Bali, Ryan                      4) Pascale, Brandon               

 19 Bishop Ahr High school  'A'                                  2:01.65   1 

     1) Maxi, Kevin                     2) Serna, Jesus                   

     3) O'Such, Jon                     4) Cales, Max                     

 20 New Brunswick High School  'A'                               2:03.24   2 

 -- South Amboy HS  'A'                                         X1:52.03   1 

     1) Quispe, Andy                    2) Mihalecko, Nick                

     3) Honimar, Zach                   4) Chen, Kangni                   

 

Boys 4x800 Meter Relay Novice

============================================================================

    School                                               Seed     Finals  H#

============================================================================

  1 Old Bridge High School  'A'                                  8:34.55   2 

     1) Gill, Gerard                    2) Mehta, Moorly                  

     3) Proto, Matt                     4) Karten, Seth                   

  2 South Brunswick  'A'                                         8:43.06   2 

     1) Landrieu, Patrick               2) Porcelli, Victor               

     3) Diaz, Brandon                   4) Febinger, Ethan                

  3 Kennedy Indoor  'A'                                          8:45.77   1 

     1) Bavisnnu, Thambu                2) Patel, Mehul                   

     3) Patel, Raj                      4) Kalia, Kartik                  

  4 Old Bridge High School  'B'                                  8:48.31   2 

     1) Ochieng, Chris                  2) Sestito, Dan                   

     3) Leight, Kevin                   4) Larkin, Kevin                  

  5 Metuchen High School  'B'                                    8:53.13   2 

     1) Gupta, Divij                    2) Tang, Stephen                  

     3) Serieux, Shamar                 4) Brooks, Austin                 

  6 J.P. Stevens High School  'A'                                8:55.74   1 

     1) Pednekar, Yash                  2) Tamboly, Mehr                  

     3) Mumau, Nathaniel                4) Lin, Justin                    

  7 Monroe  'A'                                                  9:00.10   1 

     1) Suresh, Ashwin                  2) Lucadamo, Richard              

     3) Galal, Mohammed                 4) Carella, Richard               

  8 Woodbridge High School  'A'                                  9:01.52   1 

     1) Marciniak, Stephen              2) Mamman, Khalid                 

     3) Ryan, Nick                      4) Jarrett, Brandon               

  9 East Brunswick High School  'A'                              9:05.04   2 

     1) Duppatla, Sajal                 2) Davies, Leland                 

     3) Arpaio, Robert                  4) Davies, Reyden                 

 10 Metuchen High School  'A'                                    9:08.62   1 

     1) Joshi, Nisarg                   2) Sinclari, Sam                  

     3) Marraro, Kevin                  4) Carro, Mike                    

 11 East Brunswick High School  'B'                              9:13.65   2 

     1) Coyle, Joey                     2) Yager, Andrew                  

     3) Qian, Raymond                   4) Ahmed, Raiid                   

 12 Piscataway High School  'A'                                  9:20.84   2 

     1) Opitz, Bobby                    2) Patki, Samir                   

     3) Damestoir, Philippe             4) Pangilinan, Ethan              

 13 Bishop Ahr High school  'B'                                  9:25.25   2 

     1) Sullivan, Augustin              2) Essel, David                   

     3) Chenet, Alex                    4) Fernadez, Paul                 

 14 North Brunswick High School  'A'                             9:30.78   2 

     1) Germosen, Lexington             2) Kuchler, John                  

     3) Khan, Muhammad                  4) Shtrahman, Matthew             

 15 Perth Amboy High School  'A'                                 9:41.44   2 

     1) Morales, Daniel                 2)                                

     3) Gonzales, Mario                 4) Tafur, Eduardo                 

 16 Metuchen High School  'C'                                    9:50.28   2 

     1) Kenny, Kyle                     2) Conroy, Joe                    

     3) Coventry-Cox, Kevin             4) Pappalardo, Jake               

 17 Saint Joseph (Metuchen)  'A'                                 9:52.98   2 

     1) Annadorai, Siva`                2) Hansen, Kyle                   

     3) Weisinger, Ian                  4) Schuhrer, Eric                 

 18 Monroe  'B'                                                  9:53.94   1 

     1) Tenenbaum, Samuel               2) shahi, ronit                   

     3) Cawley, Austin                  4) Nair, Rhonish                  

 19 South Plainfield High School  'A'                           10:14.12   1 

     1) Bali, Ryan                      2) Harzula, Troy                  

     3) Pascale, Brandon                4) Gerber, Wyatt                  

 20 Edison High School  'A'                                     10:14.72   1 

     1) Kipnis, Jack                    2) Ramesh, Sandeep                

     3) Dempsey, Connor                 4) Novembre, Thomas               

 21 New Brunswick High School  'A'                              10:15.43   1 

     1) Merino, Derek                   2) Bonilla, Brayan                

     3) Merino- Sarabia, Cain           4) Lopez Gonzalez, Erik           

 -- South Amboy HS  'A'                                               DQ   1 

     1) Mihalecko, Nick                 2) Honimar, Zach                  

     3) Musa, Takondwa                  4) Breigle, Randy                 

 

Boys Shot Put Relay Novice

=========================================================================

    Name                    Year School                  Seed     Finals 

=========================================================================

  1 Ruelas, Alberto              South Brunswick                44-08.00    5   

  2 Jarrett, Sayvon              South Brunswick                41-05.50    5   

  3 Buchanan, Kareem             Old Bridge                     41-00.00    4   

  4 Brito, Christopher           Perth Amboy                    37-06.00    0.50

  5 Escobedo, Jose Samuel        East Brunswick                 37-01.00    2   

  5 Rosalie, Matt                Old Bridge                     37-01.00    4   

  7 Gzemski, Matt                Spotswood                      35-00.00    3   

  8 Prontnicki, Jason            Monroe                         34-09.50    1   

  9 Martinez, Kevyn              St. Joe Metuchen               34-09.00  

 10 Yu, Sherwin                  Edison                         34-05.50  

 11 Corace, Mike                 Spotswood                      34-02.00    3   

 12 Weinthal, Jason              Monroe                         34-01.50    1   

 13 Dominguez-Barrios, Willi     New Brunswick                  34-01.00  

 14 Zhong, Kevin                 Edison                         33-04.50  

 15 Soler, Jeremiah              East Brunswick                 32-00.50    2   

 16 Freddy, Michael              South Plainfield               31-10.00  

 17 Hawkins II, Marro            South Plainfield               31-07.50  

 18 Solivan, Christopher         Woodbridge                     31-07.00  

 19 Ramos, Allen                 Perth Amboy                    31-02.50    0.50

 20 Camera, Matt                 Metuchen                       30-00.50  

 21 Montgomery, Tah'Jeir         New Brunswick                  28-05.00  

 22 Deosaran, Ian                Jfk                            28-04.00  

 23 Salter, William              Woodbridge                     25-10.50  

 24 Maccille, Philip             Metuchen                       25-07.25  

 25 Prasad, Akash                St. Joe Metuchen               25-01.00  

 26 Sharma, Summit               Jfk                            23-08.00